Sokolov uspěl a získal dotaci na opravu ulice Chelčického
Rekonstrukce ulice Petra Chelčického v Sokolově, respektive její první etapa, začala v polovině května. A po měsíci od zahájení akce přišla dobrá zpráva. Město bylo úspěšné se svou žádostí o dotaci a doporučená částka k poskytnutí je až zhruba 3,4 milionu korun. Skutečná výše dotace bude přepočítána podle vysoutěžené částky.

Poskytovatelem dotace je Ministerstvo pro místní rozvoj v rámci programu Podpora rozvoje regionů z podprogramu Podpora obnovy místních komunikací. Žádostí bylo podáno celkem 47, Sokolov byl jeden ze šesti úspěšných uchazečů, naše žádost byla na druhém místě.

Stavební úpravy Chlečického ulice má na starost společnost ALGON, která se umístila ve výběrovém řízení na prvním místě s nabídkovou cenou kolem 7,4 milionu korun bez DPH (necelých devět milionů korun vč. DPH). Na části této investice se bude podílet společnost Sokolovská vodárenská. Předmětem projektu jsou stavební úpravy vozovky a odstavných ploch a části chodníku na začátku obytné zóny. Veškeré plochy a komunikace jsou odvodněny dle stávajícího stavu stávajícími a doplněnými uličními vpusti. Uliční vpusti budou napojeny do dešťové kanalizace. Součástí stavby bude i výměna dešťové kanalizace a dopravní značení. Stavebními úpravami bude sjednoceno šířkové uspořádání komunikace v jednotlivých částech ulice.

Zdroj a foto: Město Sokolov

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře