Policie, krimi zprávy, zprávy karlovarsko, cizinecká policie

Policisté kontrovali bary a kluby v Chebu.

Ze soboty 23. na neděli 24. března letošního roku se v Chebu uskutečnila policejní akce zaměřená na kontrolu místních barů a hudebních klubů.

Policisté v součinnosti se strážníky Městské policie Cheb, kolegů z Celní správy České republiky, Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a zástupců Živnostenského úřadu Městského úřadu Cheb, Krajské hygienické stanice a orgánu sociálně právní ochrany děti se zaměřili především na drogy, podávání alkoholu mladistvým, protipožární opatření či kontrolu dokladů.

Během této čtyřhodinové akce byla zkontrolována trojice barů či klubů v Chebu. Zkontrolováno bylo několik desítek osob české národnosti i cizinců.

Policisté během těchto kontrol zjistili tři mladistvé osoby, které měly pozitivní orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Dívka policistům „nadýchala“ 2,13 promile, dva chlapci 0,79 promile a 0,80 promile. Ve všech třech případech byla věc zaevidována jako přestupkové jednání na obvodním oddělení Cheb – město.

Ve dvou ze tří barů zjistil Živnostenský úřad Městského úřadu Cheb přestupek proti živnostenskému zákonu, který si řeší ve své kompetenci.

V jednom z klubů zajistila Celní správa České republiky veškeré lihoviny, neboť provozovatel nebyl schopen na místě prokázat jejich zdanění doložením potřebných dokladů. Věc zůstala v kompetenci Celní správy České republiky.

Živnostenský úřad ve všech třech podnicích zahájil živnostenskou kontrolu. V podobných kontrolách budou policisté pokračovat, a to nejen na území Chebu.

Zdroj: Policie ČR / KŘP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře