Karlovarští celníci zajistili velké množství neznačených tabákových výrobků
Karlovarští celníci zajistili při kontrolách stánků v obci Potůčky na Karlovarsku 2 000 kusů zahřívaných tabákových výrobků, více než 20 tisíc kusů cigaret a téměř 1 000 kusů elektronických cigaret.
Karlovarsti celnici zajistili velke mnozstvi neznacenych tabakovych vyrobku zpravy karlovarsko

Na začátku tohoto týdne prováděli příslušníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj kontroly stánků v obci Potůčky, nedaleko státní hranice s Německem. Zaměřili se nejen na prodej vybraných výrobků. Ve čtyřech případech byly kontroly pozitivní. V jednom ze stánků zajistili 2 000 kusů zahřívaných tabákových výrobků, z nichž 800 kusů bylo značených nesprávných způsobem, dalších 1 200 kusů, zamíchaných mezi ostatní zboží, nebylo značeno vůbec. Dále zajistili více než 20 000 kusů neznačených cigaret, jež prodejci nabízeli na pultech svých stánků, nebo je měli ukryty v různých krabicích v příručním skladu. Celková hodnota výrobků byla vyčíslena na bezmála 150 tisíc korun, jejich uvedením do prodeje by mohl vzniknout únik na daních v celkové výši přesahující 113 000 korun.

V dalších kontrolovaných stáncích zadrželi celníci bezmála 1 000 kusů elektronických cigaret, důvodně podezřelých z porušování některých práv duševního vlastnictví. Hodnota zadrženého zboží vyjádřená v cenách originálních výrobků by činila téměř 200 tisíc korun.

Veškeré zajištěné zboží skončilo ve skladu celního úřadu. Případy byly předány k dalšímu řízení právnímu oddělení. Pokud by se prokázalo, že se jedná o padělky, hrozí pachatelům přestupku pokuta až do výše 10 milionů korun. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, bude zboží zlikvidováno. Celníci budou v kontrolách nejen tržnic pokračovat i nadále.

Zdroj a foto: Týdeník policie

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře