Kriminalita v Karlovarském kraji v roce 2023, Loupež, Zloděj, krádeže, Vražda, Kriminalita v Karlovarském kraji, drogy, pervitin, distributor drog,kradl, onanoval na veřejnosti, vězení, zločin, loupež, zloděj, větení, krimi zprávy

Imám z Karlovarska jde za mříže. Surově bil manželku i děti.

Krajský soud v Plzni ale neměl pro jeho chování pochopení a za dlouhodobé týrání rodinných příslušníků poslal 50letého imáma žijícího trvale na Karlovarsku na čtyři a půl roku do vězení.

O rok mu tak zpřísnil původní trest, který mu loni v prosinci uložil karlovarský okresní soud. Rozsudek je pravomocný.

„Poškozené přikazoval, co smí a nesmí dělat. Urážel ji nadávkami, že je špína, odpad či kráva. Ženu také bil tyčí přes ruce a nohy, svazoval nebo tahal za vlasy. Dále jí zakazoval, aby mu mluvila do výchovy jejich dětí. Musela strpět i to, že si obžalovaný přivedl do jejich společného bydliště další manželku, která tam s nimi pobývala,“ stojí v obžalobě.

Podle spisu dále drezíroval a krutě trestal čtyři nezletilé děti. Za drobné prohřešky, jako například neznalost koránu, je mlátil vařečkou nebo svazoval do kozelce a dloubal je přitom do žeber, i když ho prosily a plakaly, aby to nedělal.

Podle závěru soudu jde o naprosto neakceptovatelné chování, které z pohledu všech možných kultur postrádá základní zásady slušnosti a morálky.

„Obžalovaného nelze v žádném případě omlouvat tím, že vyrostl v jiném prostředí. Pokud žil v České republice, bylo jeho povinností dodržovat zákony této země. A jakákoliv jejich neznalost ho neomlouvá,“ uvedla předsedkyně senátu krajského soudu Simona Kuboušková s tím, že okresním soudem uložený trest je nepřiměřeně mírný.

„Obžalovaný se dopustil týrání vůči pěti osobám, a to po dlouhou dobu. V případě manželky to trvalo více než 10 let a v případě dětí přes šest let,“ dodala soudkyně.

Zdroj a celý text: Imám z Karlovarska přes 10 let surově bil manželku i děti, jde za mříže – Novinky

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře