Zběsile ujížděl policejní hlídce. Zastavil ho varovný výstřel
Zběsile ujížděl policejní hlídce. Zastavil ho až varovný výstřel – Ve čtvrtek 7. prosince letošního roku v dopoledních hodinách řídil pětatřicetiletý muž z Karlovarska osobní automobil značky Hyundai. Kolem 10:30 hodin projížděl ulicemi Chodova na Sokolovsku, kdy vozidlo spatřila policejní hlídka z místního obvodního oddělení, která se rozhodla předepsaným způsobem automobil zastavit a provést silniční kontrolu.

Když si pětatřicetiletý muž všiml za ním jedoucího služebního vozidla v barevném provedení Policie České republiky, tak v ulicích města začal zrychlovat. Následně se policisté rozhodli automobil zastavit pomocí výstražného zvukového a světelného znamením s nápisem STOP POLICIE. Na to ovšem řidič nereagoval a pokračoval ve své bezohledné a nebezpečné jízdě směrem na obec Vintířov. Policisté řidiče opakovaně zvukovým zařízením vyzývali k zastavení vozidla, ale ten na výzvy nereagoval a pokračoval směrem na obec Vřesová. Během toho opakovaně přejel do protisměru, několikrát vjel na chodník, nerespektoval dopravní značení, do kterého i narazil, stejně jako do oplocení pozemku. Před Vřesovou měl muž s vozidlem zastavit, vystoupit a začít utíkat směrem do lesního porostu. Za pětatřicetiletým mužem se vydali policisté, kteří ho opakovaně vyzývali, aby zastavil, jinak bude použito donucovacích prostředků. Během pronásledování nakonec jeden z policistů využil svého oprávnění a po několika neuposlechnutých výzvách provedl ze své služební zbraně varovný výstřel směrem kolmo vzhůru do bezpečného prostoru. Pronásledovaný muž ještě několik metrů utíkal, ovšem po chvíli zastavil a následně byl policistou pod hrozbou namířené služební zbraně vyzván, aby si lehl na zem, což uposlechl. Poté mu policisté na ruce přiložili služební pouta, zadrželi ho a převezli na obvodní oddělení v Chodově k dalším úkonům.

Při pronásledování muže, který policistům ujížděl zběsilou jízdou, naštěstí nedošlo k žádnému zranění ani dopravní nehodě.

Lustrací policisté zjistili, že pětatřicetiletý muž, který již v minulosti policejním hlídkám opakovaně ujížděl, má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel na 36 měsíců. Tento zákaz mu byl uložen v roce 2019, ovšem platný byl od dubna roku 2022, jelikož po udělení zákazu byl muž ve výkonu trestu odnětí svobody.

Po svém zadržení byl muž vyzván, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a také testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Oběma testům se muž odmítl podrobit.

Policisté z obvodního oddělení Chodov ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře