Cheb: Z cisterny unikl nebezpečný oxid uhličitý.

Cheb – Z cisterny unikl veškerý převážený oxid uhličitý. Kvůli náhlému masivnímu úniku nebezpečné látky bylo nutné evakuovat všechny zaměstnance 

Únik oxidu uhličitého z cisterny nahlásil na tísňovou linku ve čtvrtek dopoledne řidič vozidla, které přijelo do chebské průmyslové zóny do jednoho z podniků. Hasiči na místě zjistili, že z ventilu cisterny stále uniká malé množství plynu. Hasiči začali spolupracovat s techniky z přepravní společnosti, která do podniku cisternu vyslala. V průběhu řešení události došlo k náhlému velmi masivnímu úniku plynu. Bylo tak nutné okamžitě evakuovat všechny pracovníky podniku, rovněž byl záměr evakuovat i pracovníky ze všech ostatních podniků v okolí v průmyslové zóně.

Během krátké chvíle unikl z cisterny veškerý náklad a k dalšímu úniku tak již neodcházelo. Proto se okolní firmy pouze vyrozuměly o probíhajícím zásahu. V areálu podniku, kde k úniku došlo, byla do výšky metru a půl souvislá vrstva oxidu uhličitého, který je těžší než vzduch a drží se tak u země. Všichni zasahující hasiči i s technikou odjeli mimo areál, dovnitř se vrátila pouze průzkumná skupina, která zjišťovala stav přímo u cisterny, a především záchranná skupina složená z chebských drážních hasičů, kteří s pomocí vyváděcích masek zachránili z areálu dva řidiče nákladního auta. Ti se před plynem schovávali v kabině vozidla a bylo nutné je z prostředí nedýchatelného oxidu uhličitého zachránit. Stejným způsobem hasiči zachránili zaměstnance podniku ze vstupního prostoru, který byl rovněž zcela zasažený uniklou látkou.

Vrstva plynu se začala postupně rozpouštět, hasiči provedli průzkum v prostorách kanceláří a výrobních hal podniku, nebyly zde nalezeny žádné osoby, stejně tak nebyly žádné osoby nalezeny v ostatních zaparkovaných vozidlech v areálu. Měření v okolních výrobních objektech vyloučilo, že by se oxid dostal mimo areál zasaženého podniku. Po úplném rozpuštění plynu se k cisterně vrátili technici, aby zjistili, co přesně se stalo a zda nedošlo i k poškození stáčení stanice, kam měl být plyn z cisterny stočený. V průběhu zásahu se zranily dva hasiči, byli zasaženi statickou elektřinou, která vzniká při proudění plynu z cisterny. Oba hasiče převezla na vyšetření do nemocnice přivolaná záchranná služba.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře