Drážní hasiči v Chebu budou mít novou moderní stanici, ministr dopravy Martin Kupka ODS
Drážní hasiči v Chebu budou mít novou moderní stanici. Staveniště nové stanice si v rámci své návštěvy Chebu prohlédl v doprovodu představitelů města ministr dopravy Martin Kupka z ODS.

Chebská jednotka Hasičského záchranného sboru Správy železnic bude mít novou moderní stanici, která před nedávnem začala vyrůstat na pozemcích po zdemolovaných plechových garážích v sousedství Vrázovy ulice. Staveniště si v rámci včerejší návštěvy Chebu prohlédl v doprovodu starosty Jana Vrby, místostarostů Michala Pospíšila a Pavla Pagáče a velitele jednotky chebských drážních hasičů a radního Petra Truhláře ministr dopravy Martin Kupka z ODS.  

Nová stanice nahradí stávající sídlo drážních hasičů v areálu nádraží, které již zdaleka neodpovídá současným standardům. Její výstavba přijde na zhruba 168,5 milionu korun (204 milionů včetně DPH), což byla nejnižší nabídková cena v rámci výběrového řízení. Hotova má být na podzim příštího roku.

Nový areál bude plně odpovídat požadavkům na moderní hasičské stanice. Drážním hasičům bude k dispozici dvoupodlažní základna s veškerým potřebným vybavením a zázemím pro hasičskou techniku. V přízemí budovy vznikne vedle technického zázemí, šaten a hygienického zázemí rovněž garáž pro celkem 13 vozidel. Na ni naváže venkovní stání pro vyprošťovací tank. Ve druhém podlaží bude umístěno operační středisko a administrativně-sociální zázemí hasičů. Střechu budovy pokryjí fotovoltaické panely, které budou součástí topného systému. Součástí objektu bude i věž pro lezecký výcvik a požární sport.

Drážní hasiči zajišťují bezpečnost na železnici a řeší všechny mimořádné události související s železničním provozem. Působnost chebské jednotky přitom zahrnuje celý Karlovarský kraj, ale i části krajů okolních. Drážní hasiči jsou pochopitelně také součástí Integrovaného záchranného systému, takže zcela běžně vyjíždějí ke klasickým zásahům, jako jsou například požáry, dopravní nehody, popadané stromy a podobně.

“Aby se na dráze dařilo zvládat všechny mimořádné události, zasahují u nich jednotky speciálně vycvičených a vybavených drážních hasičů. Před nedávnem se v Chebu rozběhla výstavba potřebné nové hasičárny. Byl jsem se tu podívat, abych se seznámil s postupem výstavby. Po dokončení prací budou mít hasiči k dispozici nový dvoupodlažní objekt s veškerým potřebným vybavením a zázemím pro hasičskou techniku. Na jeho střeše budou rozmístěny fotovoltaické panely, které budou součástí topného systému”. uvedl ministr dopravy Martin Kupka z ODS

Zdroj a foto: Město Cheb / Martin Kupka

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře