Karlovy Vary dokončily rekonstrukci atletického stadionu

Karlovy Vary dokončily rekonstrukci atletického stadionu.

Kompletní rekonstrukce plochy Atletického stadionu Karlovy Vary byla včera slavnostně zakončena. Město do její obnovy investovalo 45,7 mil. Kč (bez DPH), přičemž významnou část nákladů, 32 milionů korun, pokryje dotace od Národní sportovní agentury. Pro obnovu centrálního sportoviště v Tuhnicích zvolily Karlovy Vary metodu Design&Build (Vyprojektuj a postav). Zhotovitelem byla společnost Sport Construction, a.s.

„Jsem ráda, že výsledkem rekonstrukce je opravdu kvalitní sportoviště. Ve dvou klubech v Karlových Varech je sdruženo bezmála 900 atletů. Jsou mezi nimi stovky nadšených sporujících dětí, spousta trenérů, kteří jim věnují svůj volný čas a také řada talentů, kteří dokázali v nabité konkurenci vybojovat medaile na republikových šampionátech, a to navzdory doslova polním podmínkám, ve kterých se po dobu rekonstrukce připravovali. Po měsících v terénu, na stadionech v okolních městech a na hřištích našich škol, kde našli dočasné útočiště, jim nyní můžeme dopřát kvalitní prostor pro přípravu. A nejen atletům, protože stadion budou moci využívat i jiné sportovní kluby v rámci svých tréninků,“ pronesla při slavnostním zakončení rekonstrukce primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Rekonstrukce Atletického stadionu Karlovy Vary byla zaměřena zejména na plochu sportoviště. Záměrem města bylo rozšířit atletický ovál, vybudovat nové sektory pro atletické disciplíny a zrevitalizovat vnitřní travnaté hřiště. „Z původních šesti drah jsme ovál rozšířili na osm, v cílové rovince jich máme dokonce devět, čímž se mimochodem nemůže pochlubit ani největší atletický stadion v republice v Ostravě. Na plochy byl použit materiál od předního dodavatele umělých povrchů pro atletické dráhy a sportovní zařízení. Povrchy jsou certifikovány podle mezinárodních standardů, včetně certifikace od World Athletics. Naše sportoviště tedy splňuje přísná kritéria pro pořádání závodů na republikové úrovni. Abychom ještě zlepšili komfort sportovců i diváků, připravujeme opravu hlasatelny, vybudujeme v areálu nové sociální zařízení a provádíme základní opravu hlavní tribuny,“ uvedl náměstek primátorky pro správu městského majetku Miroslav Vaněk (KARLOVARÁCI).

Práce na rekonstrukci stadionu byly zahájeny v listopadu 2022. Po komplikacích, které byly objeveny až v průběhu stavby, a byly důsledkem špatně provedené rekonstrukce v roce 2004, byl upraven rozsah prací a prodloužen termín pro realizaci. 

Na ploše je položeno 133 tun speciálně vybraných a certifikovaných materiálů. Plocha oválu činí více než 4 500 m2. Na cca 3 tisících metrech byly vybudovány nové sektory pro technické disciplíny. Po obou stranách rovinek jsou sektory na skok do dálky, v severní části plochy (u hlavního vstupu na stadion) je nový sektor pro disciplíny, jako jsou skok o tyči, hod oštěpem a vrh koulí. V jižní části plochy jsou sektory pro skok do výšky a hody diskem a kladivem. Nově byly na stadionu nainstalovány kryté lavičky. 

Nad rámec rekonstrukce proběhla v areálu sportoviště demolice nevyužívaných stavebních objektů v celkovém nákladu cca 3,5 milionu korun (vč. DPH) – zbourána byla věž u jednoho ze vstupů, přemostění boční brány. Nainstalovány byly dvě nádrže, které budou sloužit jako zásobárna vody pro závlahu travnaté plochy. 

Zdroj a foto: Město Karlovy Vary

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře