Hasiči varují vodáky před sjížděním horního toku Ohře

Hasiči varují vodáky před sjížděním Ohře v úseku mezi Tršnicemi a Nebanicemi na Chebsku. Po deštích z minulých dnů je zde zvýšený průtok vody a v korytě polámané stromy. Hasiči už museli několikrát vodákům pomáhat.

Důrazné doporučení pro vodáky – úsek řeky Ohře mezi Tršnicemi (časté nástupní místo vodáků) a Nebanicemi je aktuálně velmi obtížně sjízdný. Pracovníci místních půjčoven vodáckého vybavení označují tento úsek v těchto dnech jako nesjízdný. Důvodem je stále zvýšený průtok vody v korytě řeky a zvýšená hladina vody, která například na monitorovaném místě označeném LG Cheb je stále na hranici prvního stupně povodňové aktivity (www.poh.cz).

usek reky Ohre mezi Trsnicemi caste nastupni misto vodaku a Nebanicemi je aktualne velmi obtizne sjizdny II

V korytě řeky je navíc množství popadaných stromů. V kombinaci se zvýšeným proudem řeky jsou tyto překážky v podobě velkého množství stromů ve vodě či těsně nad ní obrovským rizikem pro splouvání. Na základě několika oznámení od vodáků na tísňovou linku hasičů vyslalo operační středisko na místo hasiče, kteří potvrdili tento aktuálně nebezpečný stav. Není v silách hasičů popadané stromy v korytě řeky odstranit, v těchto místech není možné se dostat blíž technikou, břehy jsou v okolí řeky podmáčené, někde je voda i mimo koryto řeky. Informace o nebezpečné situaci byla předána na dispečink správce povodí. Zvládnout tuto situaci ale nebude možné v krátkém časovém úseku. Velmi důrazně proto doporučujeme při splouvání řeky Ohře tento úsek aktuálně zcela vynechat. Již včera odpoledne zde hasiči zasahovali při záchraně tří vodáků právě kvůli kombinaci zvýšeného průtoku a popadaných stromů.

Zdroj a foto: ČTK a Fb – HZS Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře