Zprávy Karlovarsko, Cestující v Sokolově vozí nové autobusy MHD

Cestující v Sokolově vozí nové autobusy MHD

Společnost Ligneta, která v Sokolově provozuje městskou hromadnou dopravu, obměnila v průběhu ledna a února vozový park. Jedenáct nových autobusů nabízí zvýšení komfortu a efektivity přepravy.

Moderní autobusy značky MAN ze série Lion´s City představují nejenom výrazný skok v kvalitě dopravních služeb, ale také ukázkový příklad moderní technologie a designu. S vozidly, která získala v roce 2019 prestižní mezinárodní ocenění iF Design Award, se Sokolov řadí k městům s opravdu kvalitním vozovým parkem hromadné dopravy.

Pohodlí cestujících je u nových autobusů na prvním místě. S přepravní kapacitou 34 sedících a 63 stojících osob se jedná o prostorná vozidla. Bez problémů převezou všechny cestující, včetně osob s omezenou mobilitou nebo rodičů s kočárky, k čemuž přispívá nízkopodlažní konstrukce a vyklápěcí rampa u druhých dveří.

Komfort zvyšují také klimatizované interiéry s možností odděleného nastavení teploty pro prostor cestujících a kabinu řidiče. Komfortní sedadla se zvýšeným opěradlem jsou potažena odolným textilním potahem ve vkusném barevném provedení.

Bezpečnost cestujících je zajištěna systémem kamer a výstražných signálů, které pomáhají předcházet případným nehodám při nástupu a výstupu z autobusu. Troje široké dveře se otevírají dovnitř a umožňují pohodlný přístup ke všem částem vozidla.

Sokolovská radnice věří, že nové autobusy zvýší pohodlí a bezpečnost cestujících a jízda v nich se tak stane ještě lákavější a příjemnější záležitostí pro všechny obyvatele i návštěvníky města.

Zdroj a foto: Město Sokolov

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře