dopravní nehody, pátrání, Krimi zprávy, zprávy karlovarsko, policie, dopravní policie, cizinecká policie, pátrání, kriminální policie,
Na území Karlovarského kraje proběhla dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena především na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel. 
V Karlovarskem kraji probehla dopravne bezpecnostni akce Zpravy Karlovarsko

Policisté v rámci akcí kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor.

Do akce bylo zapojeno téměř pět desítek policistů z pořádkové a dopravní policie, kteří během akce zkontrolovali 969 vozidel, přičemž zjistili 148 přestupků, z nichž 7 oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřídili uložením pokuty příkazem na místě. 

Nejčastěji zjištěným přestupkem, téměř v padesáti případech, byl nevyhovující technický stav vozidel. Druhým nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to téměř ve třiceti případech. Dva řidiči řídili svá vozidla pod vlivem alkoholu či omamných a psychotropních látek. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře