Sokolov jedná s novým zpracovatelem komunálního odpadu,

Sokolov jedná s novým zpracovatelem komunálního odpadu.

Město Sokolov se intenzivně věnuje otázkám odpadového hospodářství a hledá způsoby, jak efektivně zpracovávat odpad produkovaný jeho obyvateli. Ročně sveze společnost SOTES na skládku v Tisové jen ze Sokolova přibližně 4000 tun směsného komunálního odpadu. Problém ale je, že se každý rok snižují limity pro uskladnění a současně se zvyšuje cena za odpad, který tyto limity překračuje. Pro město to znamená, že každý rok platí za uskladnění stále vyšší částky.

Radnice proto přijala v poslední době několik opatření na podporu recyklace. V loňském roce byl zaveden door-to-door systém, který se má dále rozšiřovat. Jedná se o sběr bioodpadu přímo z domácností, což usnadňuje segregaci a zvyšuje množství tříděného odpadu. Tento rok plánuje město rozšířit lokality, kde budou k dispozici popelnice na bioodpad, což občanům ještě více ulehčí třídění a přispěje k redukci množství odpadu určeného ke svozu na skládku.

Další finanční úsporu by mohla přinést jednání se společností SUAS Recyklační. Ta nabízí, že převezme zpracování odpadu za nižší ceny, než které Sokolov doposud platil. „Tyto kroky jsou součástí širší strategie města směřující k udržitelnějšímu a finančně efektivnějšímu způsobu nakládání s odpady. Pokud budou jednání se společností SUAS Recyklační úspěšná, mohlo by to Sokolovu přinést posun vpřed v oblasti odpadového hospodářství.“ uzavírá místostarosta Sokolova Jan Picka.

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře