V Karlových Varech se konala historicky první dražba dlouhodobě odstavených vozidel
V Karlových Varech se konala historicky první dražba vozidel, které byly dlouhodobě odstavené v ulicích, na parkovištích a na komunikacích města Karlovy Vary, a ke kterým se navzdory výzvám nikdo dlouhodobě nehlásil. Novela zákona umožnila obcím, resp. vlastníkům komunikací toto řešit odtažením vozidla a po uplynutí všech lhůt jejich prodejem ve veřejné dražbě. Toho tedy nyní využilo i město Karlovy Vary.

Vozidla, která město takto zajistila, byla umístěna v odtahovém parkovišti v Tuhnicích (bývalý Kattenbeck, Západní 63), dražba se konala v úterý 23. dubna. Vydraženo bylo všech 22 aut (které byly připraveny) za celkovou cenu 32 500,- Kč, a to vzhledem k jejich původu a důvodu dražby obvykle v nepříliš dobrém technickém stavu.

„Jedná se skutečně o vůbec historicky první dražbu odstavených vozidel, kterou nám umožnila novela zákona. Město si vzalo inspiraci z jiných měst a nyní jsme to poprvé vyzkoušeli. Ačkoli se jedná o nevelkou částku, budeme tímto směrem pokračovat i nadále. Další vlna bude na podzim. Pořád nám přijde lepší mít „nějakou korunu“, než vozy likvidovat“ uvedl radní Petr Bursík z ODS

Zdroj: TZ – Město Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře