Namátkové kontroly zaměřené na nelegální migraci pokračují
Namátkové kontroly zaměřené na nelegální migraci pokračují – V září letošního roku došlo v souvislosti s aktuální migrační krizí k zintenzivnění namátkových kontrol nelegální migrace v rámci společných hlídek s kolegy z Německa, a to zejména poblíž hraničních přechodů. Společné hlídky se namátkovým kontrolách intenzivně věnovaly také v listopadu a v tomto trendu budou pokračovat i v posledním měsíci letošního roku.

V listopadu bylo v rámci těchto společných hlídek zkontrolováno téměř 800 osob a přes 400 vozidel.

Zpravy Karlovarsko Namatkove kontroly zamerene na nelegalni migraci pokracuji

Společné hlídky s kolegy z Německa působí zejména poblíž hraničních přechodů Potůčky – Johanngeorgenstadt, Boží Dar – Oberwiesenthal, Kraslice – Klingenthal, Schonberg – Vojtanov nebo Pomezí nad Ohří – Shirnding či na stanovišti u Transmotelu u dálnice D6. Ale samozřejmě také na řadě jiných míst na území kraje, a to včetně tzv. zelené hranice, která v Karlovarském kraji činí dlouhých 240 km.

Namátkové kontroly zaměřené na nelegální migraci provádějí během celého roku policisté zejména z odboru cizinecké policie, z obvodních oddělení, ale také i z dopravních inspektorátů nebo i policisté ze služební kynologie.

Během dopravně bezpečnostních akcí, ale i namátkových kontrol, se policisté věnují kontrolám osob a vozidel osobních či nákladních, odhalováním padělaných a pozměněných cestovních dokladů, ale také pátráním po hledaných nebo pohřešovaných osobách, převozem omamných a psychotropních látek i dodržování dopravních předpisů podle zákona o provozu pozemních komunikacích. Výjimkou nejsou ani kontroly osob ve vlakových spojích.

Do akcí policisté nasazují i speciálně vybavené vozidlo tzv. Schengenbus, které je vybavené na odhalování padělaných dokladů či listin nebo tzv. Hearbeat detektor, díky němuž se dá zjistit, zda se v nákladním prostoru vozidla neukrývá osoba. Po připojení diod na návěs prostřednictvím detektoru snímá srdeční tep na základě tlukotu srdce. Tyto kontroly budou v Karlovarském kraji i nadále pokračovat.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře