Na Gymnáziu Sokolov se objevil ozbrojený útočník

Na Gymnáziu Sokolov se objevil ozbrojený útočník. Zaměstnanci školy se v rámci cvičení učili, jak se chovat při útoku

Karlovarský kraj úspěšně pokračuje v realizaci projektu „Bezpečná škola – prevence především“, který spočívá v teoretickém a praktickém nácviku modelových situací v případě vzniku mimořádných událostí. Tentokrát se dějištěm cvičení stalo Gymnáziu Sokolov, jež čelilo útoku ozbrojeného útočníka. Stalo se tak v pátek 20. října.

Projekt „Bezpečná škola – prevence především“ běží v našem regionu již od roku 2017. Karlovarský kraj na jeho realizaci spolupracuje s Policií České republiky, Krajským ředitelstvím policie Karlovarského kraje, Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje a Asociací bezpečná škola. Za dobu jeho trvání byly proškoleny desítky zaměstnanců z více než deseti vybraných středních škol. „V samotném projektu cílíme na emoční stránku jednotlivých účastníků tak, aby si uvědomili možná úskalí, se kterými se budou muset v případě vzniku mimořádné události vypořádat. Jde nám hlavně o to, aby se naučili, jak správně zvládnout neobvyklou situaci,“ uvedla Šárka Benešová, vedoucí oddělení bezpečnosti a prevence Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Nácvik, který se uskutečnil na Gymnáziu Sokolov, byl rozložen do dvou bloků. V dopolední části policisté přiblížili pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům školy problematiku ozbrojených střelců, vysvětlili jim, čím je jejich útok specifický a také, jak se zachovat během útoku a poté, kdy na místo dorazí bezpečnostní složky. Program dopoledního bloku byl věnován i poskytnutí první pomoci při násilných traumatech a nechyběl ani praktický nácvik. V odpolední části si pak účastníci prověřili teoretické znalosti, jež získali z dopoledního bloku, a absolvovali nácvik konkrétních modelových situací, které mohou nastat v případě přítomnosti ozbrojeného útočníka. O tom, jak samotné cvičení probíhalo, byla natočena krátká reportáž. Podívat se na ní můžete na stránkách CNN Prima News – KRIMI ZPRÁVY

Zdroj: IP Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře