Sokolov získal prestižní ocenění - Přívětivý úřad 2023

Přívětivý úřad 2023 – V minulém týdnu proběhlo slavnostní předávání cen 8. ročníku motivační soutěže, v rámci níž se úřady obcí s rozšířenou působností a úřady městských částí Prahy utkaly o titul nejvíce přívětivého úřadu kraje i republiky.

V našem regionu nejkvalitnější služby občanům poskytuje městský úřad v Sokolově, druhou příčku obsadil městský úřad z Chebu a třetí místo patřilo magistrátu města Karlovy Vary.

Soutěž vyhlašovaná Ministerstvem vnitra ČR si klade za cíl zmapovat a zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Úřady jsou hodnoceny na základě šesti desítek kritérií. Posuzováno je například online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných. K soutěži navíc pravidelně vychází publikace příkladů dobré praxe. 

V letošním ročníku se klání zúčastnilo 130 obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy, což představuje 58 % ze všech. Celorepublikově se na prvním místě umístil Pelhřimov, následovaný Kolínem a Brnem.

Zdroj: IP Karlovarského kraje, foto: Ministerstvo vnitra

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře