Kraj přispěje potravinové bance na rekonstrukci skladu
Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání schválilo mimořádnou dotaci pro Potravinovou banku Karlovarského kraje. Podpora ve výši 850 tisíc korun bude využita na úhradu víceprací vzniklých při rekonstrukci jejího centrálního skladu. Pomoc z něho banka bezplatně distribuuje do azylových domů, nízkoprahových center, nocleháren nebo domovů pokojného stáří.

Hlavním posláním Potravinové banky Karlovarského kraje je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Spolek rozváží potravinovou a materiální pomoc do měst po celém našem regionu již od roku 2015. Aktuálně realizuje rekonstrukci centrálního skladu v Královském Poříčí za více než 20 milionů korun. Během stavebních prací však byly odhaleny nové skutečnosti, které rekonstrukci objektu bývalé školní jídelny značně zkomplikovaly a výrazně prodražily. Celkově jsou náklady na vícepráce vyčísleny na více než 1,3 milionu korun.

Dotace bude konkrétně použita na vybourání nevyhovujícího podkladního betonu, který brání položení nové podlahy, a řešení havarijního stavu přípojek a rozvodů vody a kanalizace. Úpravy centrálního skladu mají trvat do konce letošního roku, přičemž v první polovině roku 2024 by měl být zahájen jeho ostrý provoz. Díky tomu, že objekt bývalé jídelny má plochu o rozloze 1000 metrů čtverečních, banka zde získá daleko větší skladovací prostory, a to včetně nové mrazící místnosti, kanceláří a zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře