Náraz větru zlomil vánoční strom v Karlových Varech
Náraz větru zlomil vánoční strom v Karlových Varech – Dnes (v sobotu 23. prosince) v časných ranních hodinách spadl vánoční strom v Karlových Varech u hotelu Thermal. Událost se obešla bez zranění. Příčinou byly povětrnostní podmínky, v jejichž důsledku došlo ke zlomu stromu. Ještě v průběhu dne bude upraven, zkrácen a znovu nainstalován. 

„Ke zřícení stromu přispěla kombinace několika faktorů. Výrazně ho zatížil sníh s deštěm, strom je navíc extrémně hustý a ve velmi silném nárazovitém větru, který v noci panoval, působil jako plachta. Vlivem těchto extrémních podmínek v kombinaci s ozdobami a faktem, že smrk stříbrný bývá náchylnější, došlo k defektu a pádu stromu. V podstatě jsme svědky události, která se v podobě polomů v přírodě děje běžně,“ uvedl ředitel Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary Stanislav Dvořák.

Strom bude pečlivě překontrolován, pracovníci Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary jej v místě poškození kmene zkrátí a následně znovu nainstalují. Zkrácen bude o zhruba dva metry. 

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary, foto: Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře