Chodovští hasiči mají novou cisternu

Chodovští hasiči mají novou cisternu, kraj přispěl na její pořízení.

Novou cisternovou automobilovou stříkačku, která uveze 4000 litrů vody a 240 litrů pěnidla, mají od měsíce února k dispozici členové Sboru dobrovolných hasičů Chodov. S jejím nákupem městu pomohl Karlovarský kraj, který poskytl dotaci ve výši 1,5 milionu korun. Nová cisterna stála 11,5 milionu korun.  
Cisternova automobilova strikacka Scania CAS 20 4000 240 S2Z chodovsti hasici zpravy karlovarsko
Cisternová automobilová stříkačka Scania CAS 20/4000/240-S2Z

Cisternová automobilová stříkačka Scania CAS 20/4000/240-S2Z je vybavena standardní technickými prostředky pro zásahy při požárech, dopravních nehodách a technických zásazích.

Do nového vozidla bylo pořízeno vyprošťovací zařízení značky Holmatro s motorovou jednotkou v jednohadicovém systému pro každý vyprošťovací nástroj zvlášť. Součástí je střihač pedálů, rozpěrný válec, ale i stabilizační podpěry, klíny a bloky. Ve výbavě je také nehodová clona, zdravotnické vybavení, transportní plachta, záchranná deska, vanová nosítka, skládací nosítka, AED, termokamera a další. Nedílnou součástí je vybavení používané při požárech. Zajímavostí je, že se jedná o první vozidlo CAS od společnosti THT, které je vybaveno výstražným světelným a zvukovým zařízením značky Whelen s nízkofrekvenční sirénou Howler.   

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje, ilustrační foto

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře