Letiště Karlovy Vary, letecké linky,
Možná jste v uplynulých dnech zaznamenali informaci o tom, že letecká společnost Smartwings neplánuje v příštím roce provozovat lety z menších regionálních letišť, jako jsou Pardubice, České Budějovice a Karlovy Vary. Cestující se ovšem nemusí bát, že by přišli o oblíbená letecká spojení do přímořských destinací. Letiště Karlovy Vary usilovně spolupracuje s cestovními kancelářemi a jejich alternativními dopravci na řešení vzniklé situace. Letecká sezóna by tak v příštím roce neměla být nikterak ohrožena. 

„Avízo leteckého dopravce Smartwings, že nebude obsluhovat regionální letiště, bereme na vědomí. Podle informací cestovních kanceláří, které uskutečňují zájezdy z karlovarského letiště, jednají o jiném dopravci a zájezdy na příští rok jsou ve standardním prodeji. Z tohoto pohledu pro nás není zásadní, se kterým dopravcem se k moři bude létat, ale že se plánované zájezdy uskuteční,“ komentoval překvapivé rozhodnutí společnosti Smartwings hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS), kterých se rozhodnutí společnosti Smartwings také týká, mino jiné uvedl: Je to společnost, která si v rámci kompenzací dopadu covidu nechala od státu vyplatit víc než 70 milionů korun. A od státu znamená od nás všech, kteří platíme daně. Tedy i od všech Jihočechů. A mimochodem je to společnost, která když chtěla získat úvěr v řádech miliard, tak si za ten úvěr nechala ručit od státu. Tedy opět od nás všech.” Více ZDE

O tom, že chystané ukončení letů ze strany Smartwings skutečně nenaruší příští turistickou sezónu, svědčí i prohlášení cestovní kanceláře Čedok, která organizuje zahraniční zájezdy z Karlových Varů. „CK Čedok vydala prohlášení, které jasně říká, že odlety z Českých Budějovic, Pardubic i z Karlových Varů klientům bude nabízet i v letní sezoně 2024. Prodej zájezdů, který je již spuštěn od poloviny srpna 2023, tak ve first minute pokračuje. Čedok spolupracuje v rámci celé skupiny ITAKA s různými leteckými společnostmi, lety z Karlových Varů budou tedy objednány u jiných aerolinek než Smartwings. V tuto chvíli už Čedok má pro naprostou většinu chystaných destinací z menších regionálních letišť na příští léto zajištěného jiného dopravce,“ uvedla jednatelka Letiště Karlovy Vary Alice Justina Undus.

Zdroj: IP Karlovarského kraje, Zprávy Jihočesko

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře