Viggo Mortensen je ve Varech, převezme cenu festivalu, Hostem filmového festivalu bude Viggo Mortensen

Viggo Mortensen je ve Varech, převezme cenu festivalu, přijel i Geoffrey Rush.

Viggo Mortensen přijel do Karlových Varů. V pátek převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a uvede film Až na konec světa, pro který napsal scénář, režíroval ho a hraje v něm. O příjezdu jedné z hlavních hvězd 58. ročního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary informovali na síti X organizátoři. Přijel i australský herec Goeffrey Rush, který je tentokrát členem poroty.

Americký herec se stal slavným především rolí Aragorna v sáze Petera Jacksona Pán prstenů. Na zahajovacím večeru filmového festivalu převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a uvede svůj snímek Až na konec světa.

Držitel mnoha ocenění Mortensen byl také nominován na Oscara a Zlatý glóbus a cenu BAFTA za roli svérázného otce netradiční rodiny z filmu Matta Rosse Tohle je náš svět a za úlohu mazaného podvodníka Tonyho v komedii Zelená kniha. Film Tohle je náš svět získal na MFF Karlovy Vary 2016 diváckou cenu deníku Právo.

Viggo Peter Mortensen se věnuje i hudbě a poezii. Všestranný umělec odstartoval hereckou kariéru v polovině 80. let, mimo jiné ve filmu režiséra Petera Weira Svědek nebo dramatech Rennyho Harlina Věznice a Davida Anspaugha Divocí koně.

Australský herec a držitel Oscara Goeffrey Rush byl v Karlových Varech už před dvěma lety, kdy převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Rush získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Záře. Získal dva Zlaté glóby, cenu Emmy či divadelní cenu Tony.

Zdroj: ČTK

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře