Karlovarští celníci odhalili auto v mezinárodním pátráním, krimi zprávy, zprávy karlovarsko
Karlovarští celníci při běžné kontrole zjistili, že přepravované osobní vozidlo na autopřepravníku se nachází v databázi Schengenského informační systému (SIS).

Na konci minulého týdne hlídka karlovarských celníků vytipovala ve večerních hodinách na silnici R6 (ve směru Sokolov – Cheb) ke kontrole dodávkové vozidlo, jež přepravovalo na specializovaném přívěsu osobní vozidlo Audi A7 Sportback. Dodávku řídil rumunský řidič, 5 spolujezdců bylo stejné národnosti.

Celníci vyzvali řidiče k předložení dokladů od dodávkového i přepravovaného vozidla, následně provedli fyzickou kontrolu obou vozidel s negativním výsledkem.

Lustrací v databázi Schengenského informační systému (SIS) však bylo zjištěno, že přepravované osobní vozidlo je v pátrání (věc hledaná za účelem jeho zabavení). Z tohoto důvodu hlídka karlovarských celníků kontaktovala Policii ČR, jejíž příslušníci si případ převzali k dalšímu šetření. Celníci setrvali na místě kontroly až do odtažení zajištěného vozidla z důvodu poskytnutí součinnosti PČR.

Zdroj a foto: Týdeník policie

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře