Projekt ,,Advent seniorům" má úspěšný ohlas
Od první adventní neděle, tedy od 28.11.2021, probíhá v rámci celého Karlovarského kraje projekt s názvem „Advent seniorům“, jenž je financován z Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality a vytvořen preventisty z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Projekt je rozdělen do čtyř týdnů – stejně jako advent. První týden, tedy od 28.11.2021 do 4.11.2021, byl zaměřen na téma „Kapsáři v době adventu“ a to zejména z toho důvodu, že kapsáři vyhledávají místa, kde se pohybuje větší množství lidí a využívají jejich nepozornosti. Doba adventu jim tak přímo hraje do karet právě kvůli tomu, že lidé nakupují vánoční dárky, výzdobu, potraviny a další věci, které se k období pojí. Taková nákupní střediska jsou proto ideálním místem, kde se pachatelé majetkové trestné činnosti mohou zdržovat. 

Advent seniorum zpravy z Karlovarskeho kraje zpravy karlovarsko

Policejní preventisté proto vyrazili mezi lidi před nákupní střediska, kde poskytovali rady, jak se proti kapsářům co nejúčinněji bránit. Osloveno bylo na Karlovarsku, Sokolovsku a Chebsku kolem 200 seniorů, kterým navíc předali i preventivní letáky s radami a malým dárečkem – lupou na čtení. 

Projekt se setkal s pozitivním ohlasem, neboť všichni oslovení byli policisty příjemně překvapeni a někteří z nich s policisty rozvedli debatu, kde se odrazila i příjemná předvánoční nálada. Valná většina dokonce policistům sdělila, že v rádiu či obchodních domech slyšela policejní preventivní audiospot, který se problematiky týká a který je součástí projektu. Audiospot týkající se kapsářů mohli posluchači zaznamenat nejen v obchodních domech, ale také v rádiu. 

Pro všechny, kteří se s policejními preventisty, jejich letáky nebo audiospoty ještě nesetkali, připomínáme pár základních rad, jak se co nejúčinněji proti kapsářům bránit:

• Nenechávejte své tašky a batohy v nákupních vozících. 
• Nenoste u sebe velkou finanční hotovost. 
• Peněženku a doklady noste pokud možno odděleně. 
• Mobilní telefon a jiné cennosti noste ve vnitřních kapsách oděvů. 
• PIN kód k platební kartě noste odděleně od karty. 

S druhou adventní nedělí policejní preventisté otevírají svou druhou část projektu, která bude tentokrát zaměřená na bezpečnost při online nakupování. Lidé se s preventisty mohou opětovně setkat u obchodních středisek a dostat další preventivní letáky s malým dárečkem. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře