Karlovarský kraj pokračuje i letos v projektu Senior pas

Slevy na vybrané služby a výrobky pro seniory. Karlovarský kraj pokračuje i letos v projektu Senior pas

Rada Karlovarského kraje na svém prvním lednovém zasedání odsouhlasila realizaci projektu Senior pas 2024. Na jeho podporu bude z rozpočtu vyčleněna částka 900 000 korun. Místní senioři tak budou moci i v roce 2024 čerpat slevy na vybrané služby a výrobky.

Část vyčleněného finančního obnosu bude použita na zajištění chodu a aktivit nezbytných pro fungování projektu. Těmi jsou například nábor poskytovatelů slev a výhod, vydání nových karet a jejich distribuce, provoz celoroční kontaktní linky, aktualizace webu, administrace rozšířené verze aplikace aj. Z další části peněz se uhradí vzdělávací akce – Den seniorů 2024, Seminář genealogie, pět Tréninků paměti pro seniory na určených místech v kraji a Komentovaná procházka s průvodcem.

Senior pas je určen pro osoby od věku 55 let, které mohou využívat slevy v oblasti volnočasových a sportovních aktivit, zdraví, lázeňství, wellness, cestování, gastronomie, ubytování a spotřebních nákupů. Snížené vstupné platí také do muzeí, galerií a památkových objektů.

Přehled všech slev a informace o projektu najdou zájemci na webu nebo si mohou stáhnout aplikaci „Senior pas“. Výhody jsou zde rozřazeny do kategorií a doplněny o podrobnosti, včetně přímé navigace na místo, kde je sleva poskytována. Pomocí aplikace jsou uživatelům zasílána pravidelná oznámení o novinkách, blížících se akcích a další. Uživatelům z Karlovarského kraje jsou k dispozici také informace o složkách Integrovaného záchranného systému a v případě potřeby budou navigováni na nejbližší z těchto složek. Aplikace v běžném použití funguje bez internetového připojení, takže není potřeba Wi-Fi, ani mobilní data. Ke stažení zdarma pro operační systém Android a iOS.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře