V roce 2023 vzniklo v Karlovarském kraji celkem 677 požárů, V noci hořelo ve dvou vodáckých táborech, Zprávy Karlovarsko

U dvou požárů ve vodáckých kempech zasahovali v noci na dnešek hasiči v Karlovarském kraji

Nejdříve vyjížděli k požáru dřevěné budovy s občerstvením v Lokti, krátce na to začal hořel pojízdný bufet v tábořišti ve Velichově na Karlovarsku. Zraněn nebyl nikdo. Příčiny hasiči zjišťují, informoval dnes ráno mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Mezi dvěma incidenty vyšetřovatelé nezjistili žádnou souvislost, řekl ČTK policejní mluvčí Jakub Kopřiva. “Vodáci v kempu v Lokti na Sokolovsku si okolo 2:00 všimli, že z dřevěné budovy, kde je prodejna občerstvení, stoupá kouř. Okamžitě zavolali na tísňovou linku hasičů. Oheň se rychle šířil a v době příjezdu prvních jednotek hasičů na místo již hořela střecha objektu. Na likvidaci plamenů použili hasiči několik vodních proudů, zároveň chránili dosud nezasaženou část budovy, aby na ni požár nepřeskočil,” popsal Kasal. Po dvou hodinách zásahu měli hasiči požár pod kontrolou, průzkumem vnitřní části vyloučili, že by uvnitř v době požáru někdo byl. Příčinou požáru byla podle Kopřivy závada na elektroinstalaci uvnitř budovy.

Krátce po 4:00 ráno, v době, kdy hasiči stále likvidovali požár dřevěné budovy ve vodáckém kempu v Lokti, začalo hořet také ve vodáckém kempu ve Velichově. Požár zde zasáhl nákladní vozidlo přestavěné na pojízdný bufet. “Oheň vozidlo zcela zničil, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, příčina a výše škody je v šetření,” dodal mluvčí hasičů.

Zdroj: ČTK, foto: HZS Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře