Během léta bude dokončena trailová trasa GEOtrail, Zprávy Karlovarsko
Karlovy Vary – Během léta bude dokončena trailová trasa, tedy sjezd lesem s překážkami pro cyklisty. Ponese název GOEtrail, protože začíná u Goethovy rozhledny.

Komu je určena?

Překážky jsou navrženy tak, aby si adrenalinovou jízdu užili profi jezdci, ale sjet mohou i rekreační cyklisté – vždy je možnost zvolit si jednoduchou trasu a vyhnout se náročným překážkám.

Nezapomnělo se na bezpečí chodců!

Na místech křížení pěších tras s trailem je překážka vymyšlena tak, aby se rychlost cyklistů snížila téměř na nulu. Jezdci i turisté budou na střet tras navíc upozorněni informačními tabulemi.

A co příroda?

Od vytvoření profi trailu si slibujeme minimalizaci nelegálních sjezdů, které v okolí hojně vznikají. Trasa je vedena mimo území přírodní rezervace Karlův hvozd, aby se vyhýbala nejcennějším porostům. Při stavbě využíváme místní kámen, a samozřejmě dříví.

“Prvotní myšlenka vznikla v zimě 2019 za Covidu, když jsme s Martinem Vrbickým nahodili myšlenku trailu v Lázeňských lesích. Podzim 2019 jsme s ředitelem Lázeňských lesů vyrazili na průzkum do Trutnova, na Martinovo doporučení, no a zima 19/20 se začala připravovat projektová dokumentace. První trasování proběhlo s klukama jaro 2020 a pak už jen zbývalo zaučit bagráka, “někde” uspořit finance a začít. A protože jsme zvyklý držet slovo, září 2023 bude otevřená první z několika plánovaných trailovych tras. A fakt se na to těšíme!” uvádí Petr Bursík (ODS)

Zdroj a foto: Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře