Další strategický projekt Karlovarského kraje je "keramka", Náklady na rekonstrukci keramické školy přesáhnou jednu miliardu korun
Další strategický projekt Karlovarského kraje je “keramka” – Karlovarský kraj poslal na Ministerstvo životního prostředí další žádost o dotaci na realizaci strategického projektu v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace (dále OPST). Druhý projekt, jehož nositelem je právě Karlovarský kraj, nese název Rekonstrukce a modernizace Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary. 

„Karlovarský kraj je nositelem tohoto velkého projektu, který si klade za cíl vytvoření místa pro poskytování formálního a dalšího vzdělávání, pro rozvoj tradičních odvětví, spolupráce s univerzitami a sociálními partnery z regionu i mimo něj. Realizací tohoto projektu vznikne velmi moderní škola, která bude odpovídat současným trendům a nabídne svým studentům, ale i dalším zájemcům o vzdělávání nadčasové prostory a vybavení,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládež, tělovýchovu a sport Jindřich Čermák.           

V rámci projektu dojde k rekonstrukci historické části objektu z 20. let, k demolici objektu z 60. a 70. let a obytné budovy společně s dalšími drobnými objekty plnícími doplňkové funkce. Postavena bude nová budova školy, a to včetně komunikací, úprav venkovních ploch, zeleně a oplocení. Z dotačních peněz se počítá také s pořízením vybavení školy. Vznikne nové kompetenční centrum a centrum designu. Z OPTS může kraj získat na realizaci projektu maximálně 85 % z celkových uznatelných nákladů, což představuje částku téměř 1,2 miliardy korun.           

„Finanční prostředky z Operačního programu Spravedlivá transformace budou v tomto případě využity tak, aby vznikl vzdělávací komplex s akcentem na podporu rozvoje tradičních odvětví, která jsou jedinečná a typická pro Karlovarský kraj, jako například keramika, sklo, a porcelán. Kromě samotné výuky budova nabídne prostory pro kulturní a komunitní aktivity. Předkládaná podoba projektu si vyžádala obrovské množství času i práce a já jsem velmi rád, že jsme jej nyní mohli odeslat k hodnocení,“ doplnil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.                       

Kromě tradičních odvětví bude kladen důraz také na rozvoj kreativních oborů a oborů se zaměřením na ekologii, životní prostředí a chemii s potenciálem dalšího rozvoje v návaznosti na transformační proces průmyslových odvětví Karlovarského kraje. V dalších letech se počítá také s rozšířením nabídky vysokoškolského vzdělání a vědecko-výzkumných aktivit v regionu. 

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře