Budeme vůči památkovému ústavu vzpurní, říká po ničivém lijáku radní Bursík (ODS)

Jeden z nejvydatnějších přívalových dešťů za letošní léto se v úterý vyskytl v oblasti Karlových Varů.

Stanice v centru naměřila kolem 50 mm srážek, profesionální stanice na nedalekém letišti v lokalitě Olšová Vrata dokonce až 82,3 mm srážek. Na stanici šlo o největší denní srážkový úhrn minimálně od roku 1961. Dosud tu za den nejvíce napršelo 5. července roku 1978, kdy tu spadlo 60,4 mm srážek.

Hasiči v Karlovarském kraji zasahovali kvůli bouřkám u 83 událostí, z toho 30 jich bylo přímo v Karlových Varech. Jednalo se o popadané stromy a zatopené prostory. Zatopená byla část města Stará louka, Nová louka či Divadelní náměstí. Proud vody v ulicích vytrhával i dlažební kostky. Dlažba je zde totiž kvůli památkové ochraně na sucho zasazena jen do štěrku.

„Budeme vůči památkovému ústavu vzpurní,“ říká po devastaci Moravské ulice radní Bursík z ODS

Moravská ulice přitom prošla v roce 2019 kompletní rekonstrukcí, která přišla město na 30 milionů korun. Není to první problém, jenž se tu v souvislosti s vydatnými dešti, který vymlel dlažební kostky, od té doby objevil. Protože jsou Moravská i Vyšehradská ulice v lázeňském území, nemohla být dlažba na základě nařízení památkářů zpevněna betonem, ale byla pouze na sucho zasazena do štěrku.

Moravská ulice se podle radního Bursíka (ODS) nyní provizorně zasype, aby mohla být opět průjezdná. Nyní provoz pro vybraná vozidla do ní řeší strážníci průjezdem z Kolmé ulice. Až po klíčových jednáních se bude řešit, co s ní dále. „Není vyloučené, že to budeme muset znovu celé sundat,“ připustil Bursík.

„Budeme vůči památkovému ústavu vzpurní,“ doplnil radní Petr Bursík, který měl rekonstrukci Moravské ulice v roce 2019 na starosti.

Shrnutí činnosti hasičů v úterý odpoledne

V době od 16:00 hodin do večera zasahovali na 83 místech. Nejvíce zásahu, téměř polovina, byla v Karlových Varech. Na odstranění následků bouřky se podílelo celkem 31 jednotek profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů. (Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje)

Zdroj: in počasí, hzs Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře