Aš použije peníze ze Sberbank na rekonstrukci bazénu

Peníze ze Sberbank má Aš obdržet do poloviny dubna, použije je na rekonstrukci městského bazénu

Celkové modernizace krytého bazénu v Aši se zřejmě už brzy dočkáme. Podle informací z webu Sberbank a od insolvenční správkyně má být městu Aš konečně vráceno cca 167 miliónů korun, už dva roky zablokovaných na účtech banky, která je v likvidaci. Vklady mají být nejen Aši, ale i ostatním věřitelům vypláceny v termínu od 18. března do 15. dubna 2024.

Už dříve bylo rozhodnuto, že prostředky „půjdou“ na celkovou rekonstrukci městské plovárny. Dle projektu je oprava spočítána na 130 miliónů korun a k realizaci byla připravena už v loňském roce. Po obdržení peněz na účet města bude záměr projednán v zastupitelstvu k dodatečnému zařazení do plánu investic na rok 2024.

Město chtělo bazén rekonstruovat nejen penězi z rozpočtu, ale také za pomoci státní dotace. Se žádostí u Národní sportovní agentury o finanční podporu ve výši 30 miliónů korun jsme ale neuspěli.

Projekt na rekonstrukci je dílem projekční kanceláře ŠUMAVAPLAN Bořanovice – Pakoměřice, za který město zaplatilo 2,42 miliónu korun. Projekt řeší kompletně celý objekt bazénu, počítá například s úpravami a zateplením skeletu a střechy bazénu, výměnou technologií na úpravu a ohřev vody, novou fotovoltaikou a vzduchotechnikou. Zachována má být oblíbená parní sauna, naopak přibýt by měl malý „saunový svět“, s finskou saunou a biosaunou. Nerezové bazénové vany nahradí nynější betonové, upraví se dispozice vestibulu s recepcí a občerstvením, s možností obsluhy zvenčí, počítáno je s novými šatnami a modernizací vnitřního osvětlení.

Krytý plavecký bazén je z roku 1978. Jeho rekonstrukce je nezbytná, protože do budoucna bude provoz v souvislosti s požadavky na hygienické normy neudržitelný.

Ašský bazén je jedno z nejvíce navštěvovaných sportovišť ve městě. Ročně sem zavítá kolem 50 tisíc návštěvníků.

Zdroj a foto: Fb Město Aš

, , , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře