Policie, krimi zprávy, zprávy karlovarsko, cizinecká policie
Akce cizinecké policie na Chebsku – Policisté z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje sdělili podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny pěti cizincům ve věku 24, 25, 30,  42 a 48 let.

V minulém týdnu proběhla na Chebsku v jedné společnosti součinnostní akce Odboru Cizinecké policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zaměřená na zjišťování oprávněnosti pobytu a zprostředkovávaného zaměstnávání cizinců pracovní agenturou. Akce se dále zúčastnili policisté z obvodních oddělení, policisté se služebními psy a policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. 

V rámci této akce bylo na několika místech zkontrolováno téměř pět desítek osob. U sedmi cizinců policisté zjistili nedodržení povinností cizinců dle zákona o pobytu cizinců. Po výzvě k prokázání totožnosti se pět osob prokázalo dokladem totožnosti jiné státní příslušnosti, který byl ale vyhotoven na jejich jméno. Policisté z Oddělení dokladů a specializovaných činností Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje ale na místě zjistili, že se jedná o padělané doklady, a proto na místě všech pět osob zadrželi. Další dva cizinci při sobě měli pouze jediný doklad totožnosti, a to cestovní pas. Na základě tohoto zjištění pak policejní orgán oba cizince zajistil za účelem vedení správního řízení o správním vyhoštění.

Správní orgán udělil všem zadrženým cizincům správní vyhoštění a byl jim zakázán vstup na území členských států Evropské unie po dobu tří let. Zároveň došlo k propadnutí věci padělaných dokladů. 

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře