Blíží se tradiční festival jablek v Mariánských Lázních
Ačkoliv to tak dle letního počasí nevypadá, přírodě vládne podzim. A právě s jeho příchodem je již tradičně spjat Lázeňský festival jablek, který se na kolonádě v Mariánských Lázních uskuteční již po jedenácté, dne 15. října 2023 od 10 hodin. Akce nabídne řadu rozmanitých aktivit pro zástupce všech věkových skupin včetně soutěže o nejchutnější jablečný moučník v Mariánských Lázních, do které se může zapojit široká veřejnost.

„Velmi rád bych pozval všechny místní i přespolní na mariánskolázeňskou kolonádu, která se během festivalu promění v jablečný ráj. Společně vybereme nejkrásnější jablko, děti se mohou zúčastnit výtvarné soutěže „Jablkožrout“ a čeká nás také slavnostní předávání ocenění Zelená hvězda Karlovarského kraje, kterou udělujeme za významný počin v oblasti životního prostředí. Těšíme se na vás,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Karlovarského kraje s gescí v oblasti životního prostředí Karel Jakobec.

V rámci bohatého programu mohou zájemci zhlédnout hned několik výstav a kulturních vystoupení nebo navštívit jarmark místních výrobců, řemeslníků a regionálních produktů. Pro nejmenší účastníky budou kromě výtvarné soutěže připraveny i hry s tématikou ovoce a tvůrčí dílny. Nebude chybět ani slavnostní salva festivalu.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře