Rekonstrukce Vyšehradské ulice byla dokončena s předstihem, Karlovy Vary

Karlovy Vary – Včera odpoledne byla oficiálně převzata zrekonstruovaná Vyšehradská ulice.

Ta byla v posledních dvou letech nejdříve v rukou správců inženýrských sítí, kteří zde prováděli jejich už potřebnou rekonstrukci, letos 14. července pak začala celková rekonstrukce komunikace a sítí ve správě Statutárního města Karlovy Vary. Zhotovitelem rekonstrukce byla společnost COLAS CZ, a,.s., termín dokončení byl stanoven na 23 týdnů a náklady na 7,1 milionu korun bez DPH.

Navzdory divoké srpnové průtrži mračen, která přinesla extrémní srážky a vyplavila veškerý materiál, který byl během stavby v ulici uložen, s podařilo zhotoviteli dokončit zakázku včas, dokonce ještě v předstihu – termín dokončení vycházel na 22. prosince, ale stavba byla kompletně ukončena už 8. prosince. Konečná cena stavby byla navíc snížena o 300 tisíc na konečných 6,8 milionu korun bez DPH.

Vyšehradská ulice je jednou z nejstrmějších ulic v Karlových Varech se sklonem až 23%, jak informuje i dopravní značka. Díky tomu se v ní letní a především zimní údržba komunikace provádí, podobně jako v nedaleké podobně strmé ulici Kolmé, pouze ručně. Vzhledem k tomu, že se ulice nacházejí v lázeňském území, nepoužívá se zde v zimě sůl ani solanka, kromě mimořádných situací se ošetřují pouze inertním posypem.

“Dokončení Vyšehradské ulice je dalším krokem k rekonstrukci všech historických komunikaci ve Vnitřním lázeňském území. Její technické a materiálové řešeni je dalším dopřesňujícím postupem mezi potřebou klasické komunikace a pohledem památkové pece. Jako další nás čeká Kolmá ulice, která je místně ještě strmější a jen čas ukáže, zda zvolené finální řešení bylo dobré. Osobně věřím, ze ano.” uvádí zastupitel a uvolněný radní Petr Bursík z ODS

Zdroj a foto: Město Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře