Město Sokolov nabízí seniorům řadu zvýhodněných služeb, Zprávy Karlovarsko
Město Sokolov dlouhodobě dbá na to, aby jeho starší obyvatelé měli dostatek příležitostí a podpory ve svém každodenním životě. Tak jako v minulých letech, i letos seniorům přináší širokou škálu služeb, výhod a volnočasových aktivit, přičemž mnohé z nich jsou buď za symbolickou cenu, anebo úplně zdarma.

Už devátý rok tak mohou občané nad 65 let využívat oblíbenou službu Senior expres, která jim usnadňuje cestování, ať už jde o návštěvu lékaře, nebo obyčejný nákup. Když přijde na řadu bezpečí a zdraví, mohou se senioři obrátit na Městskou policii s žádostí o přidělení tísňového tlačítka. To obdrží po schválení odbornou komisí. Tlačítko mohou nosit například na krku nebo na ruce a v případě náhlých zdravotních komplikací si jeho pomocí můžou přivolat pomoc.

Právní poradenství zdarma je další z výhod, jež Sokolov seniorům poskytuje. Každé pondělí od 13 do 15 hodin mohou ti, kteří se ocitnou v právních nesnázích nebo jen potřebují poradit se situací, s níž si sami neví rady, vyhledat radu u zkušeného právníka v místnosti A 1.14 na prvním patře Městského úřadu.

Aktivní způsob života podporuje město i prostřednictvím zdravotních cvičení nebo kurzů sebeobrany. Ve spolupráci s Fitness Ural nabízí seniorům lekce, které jsou financované z městského rozpočtu a účastníkům jsou poskytované zdarma.

Za aktivním odpočinkem mohou sokolovští senioři vyrazit i do Městského bazénu, kde mají možnost zaplavat si za zvýhodněné vstupné.

Bližší informace k aktivitám poskytne získáte na telefonním čísle: 354 228 130.

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře