Města Karlovarského kraje nabízí pomoc Ukrajině
Ukrajina se stala terčem agresivního a ničím neomluvitelného vojenského útoku ze strany Ruska. V souvislosti s touto invazí hrozí humanitární krize a migrační vlna. Kraje a města z celé České republiky nabízejí Ukrajině a jejím občanům pomoc. Ne jinak je to i v našem regionu.

Rada města Karlovy Vary na svém mimořádném zasedání projednala jediný bod “Poskytnutí pomoci Ukrajině a občanům zasažených oblastí”. Přijala usnesení, kterým deklaruje, že v případě potřeby poskytne dočasné ubytování občanům Ukrajiny ohroženým konfliktem, zejména matkám s dětmi, a doporučila Zastupitelstvu města Karlovy Vary schválit finanční částku ve výši 1.000.000,- Kč pro humanitární pomoc Ukrajině.

Ruskou vojenskou agresi vůči Ukrajině odsoudila i rada města Sokolov na svém mimořádném zasedání ve čtvrtek 24. února. Současně se usnesla na podpoře občanům Ukrajiny ohrožených konfliktem, zejména pak ženám a dětem, pokud to bude zapotřebí. A to zajištěním dočasného ubytování a vyčleněním jednoho milionu korun na humanitární pomoci.

Cheb se také připojuje s aktivní pomocí ubytování rodinných příslušníků ukrajinských zaměstnanců, kteří pracují v Chebu a okolí.

V případě, že někdo z těchto lidí potřebuje přemístit své rodinné příslušníky z Ukrajiny, nabízí Cheb volná lůžka v městské ubytovně v Modrém věžáku a taktéž 15 volných městských bytů. Jednalo by se o cca 40 volných míst. 

K pomoci Ukrajině se připojuje i Karlovarský kraj

Vedení Karlovarského kraje se rozhodlo vyčlenit 1 milion korun na pomoc občanům válkou zasažené Ukrajiny. Příspěvek vloží na transparentní účet veřejné sbírky Charity ČR, která dokáže pomoc efektivně distribuovat díky úzkému kontaktu s partnerskou Charitou Ukrajina. Kromě toho kraj mapuje ubytovací kapacity na území regionu, jež by mohl nabídnout válečným uprchlíkům.

Vedení kraje také prostřednictvím odboru bezpečnosti a krizového řízení krajského úřadu oslovilo města a obce v regionu, aby do 1. března 2022 poskytly přehled volných ubytovacích kapacit pro případné válečné uprchlíky. „Chceme nabídnout ubytování lidem, které válka vyhnala z jejich domovů, do nichž se nyní nemohou vrátit. A chtěl bych poděkovat těm městům a obcím, které se samy aktivně ozvaly s nabídkou volných bytů,“ dodal hejtman. 

Do charitní sbírky​ na pomoc lidem zasaženým ozbrojeným konfliktem na Ukrajině může přispět kdokoliv. Sbírkový účet má číslo 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 104. Přispět je možné také zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90.

Foto: TIME,

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře