Chystá se rekonstrukce ašského hřbitova, zprávy karlovarsko

Chystá se rekonstrukce ašského hřbitova, projekt připraví společnost ARCHEB

Loni v listopadu byla představena studie celkových úprav hřbitova v Aši z dílny mariánskolázeňského Atelieru zahradní a krajinářské architektury. Studie řeší celou plochu hřbitova, tedy zhruba 40 000 metrů čtverečních, včetně nejbližšího okolí. 

Autoři studie provedli revizi současného stavu, kterou ověřili, že rekonstrukce je nutná prakticky na celé ploše hřbitova, ať se jedná o vstupní prostor a okolí smuteční síně, oplocení, cesty a chodníky, zeleň, mobiliář, rezervní pozemky, atd.

Materiál řeší také umístění kolumbárií jiného, modernějšího typu, než která jsou na hřbitově nyní, a to v prostoru, který by měl svou kapacitou stačit pro postupně doplňovaná kolumbária zhruba na 20 let. Řeší také nový mobiliář, úpravy památníků a jejich okolí.

Ze studie má vycházet nyní smluvně zadané zpracování dokumentace, která umožní rozdělení projektu do tří etap, aby bylo možné realizovat úpravy hřbitova postupně, podle finančních možností města.

Kompletní projektová dokumentace pro provádění stavby má být dle smlouvy o dílo zpracována do konce června příštího roku. Cena zakázky je 661 tisíc korun.

Městský hřbitov v Aši je z 30. let minulého století. Celkovou rekonstrukcí zde prošla v posledních letech  smuteční síň (2014). V současné době tu spočívá něco přes 6000 zemřelých.

Přiložená kresba je ze studie a řeší návrh nového vstupu do hřbitova

Chysta se rekonstrukce asskeho hrbitova projekt pripravi spolecnost ARCHEB zpravy karlovarsko

Zdroj: Město Aš

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře