Dopravně bezpečnostní akce v Karlovarském kraji
Na území Karlovarského kraje proběhly dopravně bezpečnostní akce, která byly zaměřeny především na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel a na kontrolu dodržování stanovených limitů rychlosti jízdy.

V průběhu akce se policisté zaměřili také na kontrolu dodržování ostatních ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, pátrali po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech, ale také se v souvislosti s odhalováním nelegální migrace zaměřili i na důkladnou kontrolu zavazadlových a nákladných prostor vozidel  či kontrolu přepravovaných osob.

Do akcí bylo zapojeno téměř čtyři desítky policistů z pořádkové a dopravní policie, kteří během akcí zkontrolovali téměř 300 vozidel, přičemž zjistili 133 přestupků, z nichž 129 vyřídili ložením pokuty příkazem na místě a 4 oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Předepsanou rychlost porušilo 86 řidičů. Druhým nejčastěji zjištěným přestupek byl nevyhovující technický stav vozidel či nepoužití bezpečnostních pásů. Obdobné dopravně bezpečnostní akce budou i nadále pokračovat.

Zdroj a foto: Policie ČR / KŘP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře