Hejtman Kulhánek nařídil městu Karlovy Vary poskytnout hlavní halu KV Arény uprchlíkům z Ukrajiny
Kvůli nedostačující kapacitě rozšíří Karlovarský kraj po dohodě s vedením města Karlovy Vary a KV Areny prostor stávajícího Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). To začne fungovat i v centrální hale KV Areny, vznikne rovněž zázemí pro sklad humanitární pomoci vydávané jednotlivým zaregistrovaným ukrajinským občanům. Na jednání Krizového štábu Karlovarského kraje o tom informoval hejtman Petr Kulhánek.

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) o “dohodě” mluví zcela jinak. Místo slova dohoda používá slovo nařízení.

“Milí spoluobčané, na základě obdrženého rozhodnutí s nařízením hejtmana Karlovarského kraje jsem zadala vedení KV Areny najít náhradní řešení pro sportovce v nejbližších možných lokalitách, tedy v Sokolově a Ostrově. Jelikož je aktuálně hala v KV Areny koordinačním centrem pro celý náš kraj, věřím, že se nám řešení povede najít. Budu ještě hovořit se starostkou přilehlého Sokolova o možnostech”, uvádí primátorka.

V tomto rozhodnutí, které vydal hejtman Karlovarského kraje v souladu s nouzovým stavem vyhlášeným vládou premiéra Fialy se dokonce hovoří, že v případě nesplnění této povinnosti hrozí městu pokuta až do výše 3. 000. 000,- Kč

Sdělení HC Energie:

Energie tak na svém ledě neodehraje poslední utkání základní části s Litvínovem, které je na programu v úterý 8. března. Vedení klubu nyní intenzivně jedná o náhradním místě konání a intenzivně řeší i další záležitosti spojené s pořádáním utkání včetně ticketingu. Veškeré informace posléze zveřejníme na našem webu a sociálních sítích, fanoušky tak prosíme o trpělivost do chvíle, než budou všechna jednání dotažena do konce.

Klub v současné chvíli rovněž spolupracuje s vedením KV Areny na přepracování rozvrhu tréninků všech skupin mládeže, dětí, juniorů a A-týmu do tréninkové haly tak, aby sezonu všechny kategorie mohly dokončit.

Náš klub se v klíčové fázi sezony dostal do nepříjemné situace, kterou však s ohledem na světové dění plně respektuje a zároveň znovu vyjadřuje solidaritu ukrajinskému lidu zmítanému válkou. (Zdroj: hokejkv.cz)

Sdělení KV Areny, s.r.o., 

Vážení členové klubů, kolegové, sportovci, rodiče, sportovní veřejnosti.

Na základě Rozhodnutí hejtmana Karlovarského kraje ze 4.3. 2022 o poskytnutí věcného prostředku s obsluhou,  pro řešení krizové situace (dle par. 21 odst. 1 zákona č. 241/2000 Sb.,) musíme ukončit veškeré aktivity, jak  sportovní, kulturní, či jiné 

– v Multifunkční hale KV Arény 
Tato část areálu KV Arény, bude na základě výše uvedeného rozhodnutí sloužit od 20:00, dne  4. 3. 2022 pro rozšíření Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU), založeného v pondělí tohoto týdne, krizovým štábem Karlovarského kraje. 

Na základě výše uvedeného spolupracujeme v současných chvílích s vedením klubu HC Energie na přepracování rozvrhů tréninků všech skupin mládeže, dětí, juniorů či A týmu  apod., do Tréninkové haly, co nadále bude sloužit potřebám ledních sportů. 

Po zpracování těchto nových rozvrhů s prioritou dokončení všech tréninků A týmu, zápasů juniorů, dorostu, žáků či jejich tréninků apod., budeme komunikovat s ostatními sportovci nad možnostmi jejich vyžití. 

Prosím obracejte se s dotazy na pana Dolínka (tel.:  604 167 614), který má tyto rozvrhy na starosti a připravuje nové rozdělení časů na Tréninkové hale a bude vás v průběhu nejbližších hodin informovat a vše konzultovat. 

Moc se omlouváme za komplikace a jsme ochotni v případě vašich požadavků rozšířit hodiny na Tréninkové hale, daleko nad rámec současného časového rozvrhu. 

Dále se omlouváme sportovní veřejnosti, že nebude moci sledovat další zápasy hokejového A týmu  či juniorů v naší Multifunkční hale. 

Roman Rokůsek, Jednatel KV Areny, s.r.o.

Například vedení Jihočeského kraje využilo pro účely asistenčního centra své letiště. Více ZDE. Proč vedení Karlovarského kraje nezvolilo stejné řešení? Letiště v Karlových Varech je navíc v současné době zcela nevyužívané.

Zdroje: Informační portál Karlovarského kraje, Náš Region, HC Energie Karlovy Vary, oficiální facebookové stránky primátorky města Karlovy Vary i s fotem

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře