Začne renovace nádraží ve Františkových Lázních
Začne renovace nádraží ve Františkových Lázních – Správa železnic podepsala smlouvu se zhotovitelem rekonstrukce nádražní budovy ve Františkových Lázních. Práce provedou společnosti Metrostav DIZ a AVERS, které podaly nejnižší nabídku ve výši 182 478 588 korun. Fasáda objektu získá původní historickou podobu, modernizací projdou vnitřní prostory. Práce se rozběhnou v závěru letošního roku a skončí na jaře 2025.

Nádraží ve Františkových Lázních je součástí památkové rezervace, celá rekonstrukce budovy se proto bude provádět v souladu s požadavky památkářů. Její výsledek bude působivý. Střeše a fasádě se vrátí původní vzhled, a to jak barevností a materiály, tak i modelací historických říms. Stavební úpravy v interiéru pak zahrnou kompletní obnovu podlah, stěn a podhledů a repasi dveří. Zmodernizuje se odbavovací hala i pokladny. V horních patrech dojde k úpravě prostor celkem 11 bytů.

Renovací projde také hlavní vchod do odbavovací haly a zřídí se přístupové chodníky přímo na 1. nástupiště. Všechny vstupy budou bezbariérové. V těsné blízkosti budovy se vybudují cykloboxy, parkovací stání pro kola i místa s možností nabíjení elektrokol. Renovace nádraží má za sebou první úspěch ještě před samotným startem prací – v soutěži o Stavbu Karlovarského kraje získal projekt rekonstrukce 1. místo v hodnocení odborné poroty. Projektovou dokumentaci zpracovala společnost APRIS 3MP.

Zdroj a foto: TZ Správy železnic

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře