Sportovci z Karlovarského kraje reprezentovali Českou republiku na Mezinárodních dětských hrách
Sportovci z Karlovarského kraje reprezentovali Českou republiku na Mezinárodních dětských hrách – Na začátku měsíce července se v korejském Daegu uskutečnil již 55. ročník velké mezinárodní sportovní akce – International Children´s Games – ICG 2023. Hry navázaly na předchozí ročník v Anglii, který byl prvním po vynucené dvouleté přestávce způsobené celosvětovou pandemií.

​Soutěž je určena dětem ve věku 13-15 let bez rozdělení na věkové kategorie. Karlovy Vary se letos staly jediným městem České republiky, které se her tento rok zúčastnilo. Sportovci tak v Koreji reprezentovali nejen své město, Karlovarský kraj, ale byli i jedinými zástupci z celé České republiky. Za Karlovy Vary se her tentokrát zúčastnili mladí plavci a atleti a ani letos se v silné konkurenci neztratili navzdory tomu, že se hry konají už mimo hlavní závodní a tréninkovou sezónu.

Atleti se umístili uprostřed startovního pole, plavec Adam Ouředník zůstal svým časem na 100m motýlek (1:08,28) těsně před branami finále B. Všichni plavci si především vylepšili své osobní rekordy.

Členové družstva Karlových Varů v Daegu: Martin Adam (atletika), Ouředník Adam (plavání), Szalay Jan (atletika), Husáková Vendula (atletika), Cikaníková Michaela (atletika), Závodná Jana (atletika), Antoš Jiří (plavání), Boleslav Josef (plavání).

Zdroj: IPKVK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře