Ašská sbírka rukavic směřuje do České knihy rekordů

Ašská sbírka rukavic směřuje do České knihy rekordů

O tom, že městské muzeum v Aši podle všeho vlastní největší sbírku vzorků rukavic v České republice, jsem vás již informovali ZDE
Asska sbirka rukavic smeruje do Ceske knihy rekordu

Vzorků půlpárů rukavic je v muzejní sbírce nyní 26 563. Uvedený počet nedávno oficiálně potvrdila Centrální evidence sbírek, vedená Ministerstvem kultury ČR. Na tomto základě muzeum požádalo o zápis do České knihy rekordů, vydávané Agenturou Dobrý den se sídlem v Pelhřimově. A právě dnes, tj. 27. února, do muzea zavítal z agentury její komisař a obchodní ředitel, pan Luboš Rafaj, aby na místě ověřil všechna důležitá fakta a pořídil fotodokumentaci. Právě ověření výsledného čísla a všech údajů o vzniku sbírky, postupném shromažďování, původu, dárcích a evidenci ašské sbírky muzeem jsou úkony, nutné pro zápis v České knize rekordů. 

Sbírka rukavic v ašském muzeu není cenná jen úctyhodným počtem vzorků, ale také  tím, že může být vynikajícím studijním materiálem, například pro textilní návrháře. Unikátní je také fakt, že každý půlpár rukavic v této sbírce je originál, nejsou zde dva vzorky stejné.

Obří kolekce je potvrzením Aše jako centra produkce tohoto oděvního doplňku v českých zemích od 18. do 20. století. O rukavice v ašském muzeu pečuje kurátorka textilní sbírky Monika Hlaváčková.  

Zdroj a foto: Město Aš

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře