Žlutice, Policisté kontrolovali chatové oblasti či vodní nádrž, Zprávy Karlovarsko, krimi zprávy
Žlutice – Policisté kontrolovali chatové oblasti a vodní nádrž. Zkontrolovali několik desítek objektů

Policisté z obvodního oddělení Žlutice provádějí také kontroly na vodní nádrži Žlutice. Ta spadá do ochranného pásma vodního zdroje. Jakýkoliv vstup, a to i do okolí, je tedy přísně zakázán. Policisté se zaměřili například na neoprávněné vstupy či rybaření ve vodní nádrži, jelikož rybáři i přes vyslovený zákaz v nádrži rybaří. Kontrolovali vstupy do prvního ochranného pásma vodního zdroje, kam je taktéž vstup přísně zakázán. Policejní kontroly probíhaly ve spolupráci s pracovníky Povodí Ohře, kteří měli k dispozici člun.

Policiste kontrolovali chatove oblasti ci vodni nadrz Zpravy Karlovarsko krimi zpravy Zlutice

Dále se policisté zaměřili na kontrolu chatových oblastí a zahrádkářských kolonií ve Žluticích a okolních obcích. Během akce, která probíhala celý den, policisté navštívili několik zahrádkářských kolonií a zkontrolovali při tom několik desítek zazimovaných objektů, u kterých neshledali žádné protiprávní jednání. Policisté také radili přítomným zahrádkářům a chatařům, jak si správně své objekty zabezpečit na zimní období. Cílem této akce bylo eliminovat a předcházet trestné činnosti související zejména s krádežemi vloupáním do obydlí a rekreačních objektů.

Obdobné preventivní akce budou namátkově probíhat během celého podzimního i zimního období.

Jaké jsou možnosti? Jde především o následující rady a opatření:

•    Zabezpečte si rekreační objekt především certifikovanými mechanickými zábrannými prostředky (dokonalý bezpečnostní zámkový systém, zodolněné dveře, mříže, uzamykatelné okenice). 
•    Věnujte pozornost zejména stavebním otvorům (vstupní dveře, okna, verandy).
•    Pro vyšší standard ochrany využijte elektronickou ochranu, případně připojení objektu na pult centralizované ochrany.
•    Objekt mějte správně pojištěný nejen proti krádeži, ale i proti požáru.
•    Nechlubte se před neznámými lidmi majetkem uloženým v objektu.
•    Pro případ vloupání si pořiďte fotodokumentaci cenných věcí. Poznamenejte si výrobní čísla elektrických přístrojů.
 •    Cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačním objektu, ale odvezte je do bezpečí.
•    Při pobytu na chatě si všímejte pohybu neznámých osob a aut. I případné svědectví je důležitým vodítkem pro práci policie. Nebuďte neteční – dnes navštívil zloděj souseda, zítra se to může stát i Vám!
•    Rekreační objekt nepravidelně navštěvujte i v zimě. Uklizený sníh budí zdání neustálé kontroly. 
•    Při podezření z vykradení zásadně nevstupujte do objektu, neuklízejte po zlodějích a věc oznamte neprodleně policii.
•    Vše důležité po vypátrání odcizených věcí a dopadení pachatele oznamte do policejního protokolu. 
•    Policie neprovádí pouze represi, ale pomocí preventivních návštěv rekreačních oblastí, rozhovorů a navazování neformálních vztahů s chalupáři předchází možné majetkové kriminalitě.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře