Karlovy Vary letos začnou s opravou části Chebského mostu
Karlovy Vary letos začnou s opravou části Chebského mostu, v roce 2025 má pak proběhnout výměna celého mostu. Nová podoba mostu by měla mimo jiné v srdci města vytvořit důstojný veřejný prostor s jedinečným výtvarným řešením. O plánech s opravou informuje město v posledním vydání svých radničních listů. Nová podoba mostu bude spojením práce dvou firem, které uspěly v odborné soutěži.

Zastupitelstvo města na svém listopadovém zasedání schválilo uvolnění financí na dopracování studie rekonstrukce Chebského mostu, jehož výsledná podoba bude dle doporučení odborné hodnotitelské komise spojením dvou hodnocených návrhů.

Komise vyhodnotila jako architektonicky a výtvarně nejlépe pojaté řešení od sdružení Aoc & Bridge structures, které spojuje kvalitu historické kulturní památky kamenných kleneb mostu s moderně řešenou výtvarně pojatou mostovkou využívající kvality ultra vysokopevnostního betonu (UHPC). Naproti tomu zase jako návrh s nejlepším technicko-konstrukčním řešením vyhodnotila ten od studia Sagasta. Výsledná podoba rekonstruovaného mostu bude tedy spojením výhod obou těchto návrhů.

„Rekonstrukci mostu plánujeme zahájit v průběhu roku 2025. Primárním důvodem je samozřejmě náprava skutečně špatného technického stavu. Přidanou hodnotou ale bude vizuální proměna lokality. Nová podoba mostu by měla mimo jiné vytvořit důstojný veřejný prostor v srdci města s jedinečným výtvarným řešením,“ řekl Petr Bursík, uvolněný radní města Karlovy Vary z ODS

„Navrhujeme nový Chebský most jako reprezentativní veřejný prostor, jako scénu živého městského provozu, spojující centrum města se čtvrtí Rybáře. Zároveň most chápeme jako pobytový mezičlánek mezi městem a lázeňskou rekreační krajinou podél řeky Ohře. Zásadním tématem projektu je kultivace veřejného prostoru, zejména návaznost na parkové nábřeží řeky Ohře. Základem našeho přístupu je potvrzení a posílení identifikovaných kvalit — zachování stávajících vzrostlých stromů a další zeleně, komunikací, bezbariérového přístupu a společenských aktivit,“ uvedli architekti z Aoc & Bridge structures. „Chebský most 1 je navržen v místě stávajícího podchodu pro pěší a mostu přes železniční trať. Nový most bude překlenovat novou ulici Pravobřežní (včetně chodníků a pruhů pro cyklisty) a také jednokolejnou železniční trať. Silnice je navržena asfaltová s vyhrazeným pruhem pro cyklisty,“ dodalo studio Sagasta.

Zdroj: z dopravy / radniční lity

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře