Na mostě lásky v Sokolově došlo k odstranění zámků ze zábradlí, Sokolovský Most lásky dostal nový kabát

Atrakcí vskutku nadregionální se může od roku 2012 chlubit Sokolov. Tehdy zde byl na svátek Svatého Valentýna otevřen Most lásky přes řeku Ohři. Nechyběly na něm různé citáty, slovo Láska v různých jazycích.

Jenomže jak roky plynuly, zub času hlodal i tady a láskyplný most se stal tak trochu ošuntělý. A tak mu letos vyspravila kabátek firma AZUS, která se o nápisy postarala i při vlastním vzniku mostu.

Grafické návrhy v době zrodu mostu zhotovovala společnost PROTEBE live a na základě návrhů se pak samotné realizace ujal právě AZUS Březová. Vzhledem k tomu, že nápisy v současnosti byly již nečitelné, objednalo u společnosti AZUS údržbu. Ta provedla nátěry a nástřiky potrubí, patníků, vstupních prahů, vodící linie, označení mostu, obnovení piktogramů a textů na informačních cedulích.

S myšlenkou založit sokolovský most lásky přišla místní básnířka Lisa Gaman. Dvojice tu mohou zamknout svůj visací zámek a klíč, jako symbol věrnosti, hodit do řeky. Podobné mosty zamilovaných lze nalézt v celé Evropě. Například v Miláně, Paříži, Londýně nebo v Moskvě.

Zdroj: Město Sokolov

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře