Na obnovu památek rozdělí kraj rekordních třicet milionů

Na obnovu památek a památkově hodnotných objektů rozdělí Karlovarský kraj rekordních třicet milionů.

Rada Karlovarského kraje schválila rozdělení finančních prostředků z dotačního Programu na obnovu a využití kulturních památek, památkově hodnotných objektů a movitých věcí. Celkem se jedná o 30 milionů korun.           

„V tomto programu každoročně evidujeme velký zájem a nejinak je tomu také v roce letošním. K původně vyhrazeným 20 milionům jsme z přebytku hospodaření z loňského roku uvolnili ještě dalších deset milionů, abychom uspokojili co nejvíce žadatelů v maximální možné výši požadované dotace. Právě z důvodu obrovského převisu jsme museli přistoupit k poměrnému rozdělení alokované částky a podpořili tak žadatele dle našich možností,“ uvedla radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.

Na krajský úřad bylo doručeno celkem 146 žádostí v požadované výši téměř 79 milionů korun. Po vyhodnocení všech žádostí pak byla částka 30 milionů korun rozdělena mezi 130 žadatelů. 
Účelem dotačního programu je podpora realizace projektů záchrany, obnovy a využití nejen kulturních památek, ale i památkově hodnotných objektů a památkově hodnotných movitých věcí na území Karlovarského kraje.  

Finanční prostředky pomohou například s obnovou a záchranou goticko-renesančního domu v Horním Slavkově, restaurováním oltáře v kostele v Kynšperku nad Ohří, opravou a rekonstrukcí střechy na zámku Stružná, restaurováním sloupu na Starém náměstí v Sokolově, obnovou městského opevněné na chebském hradě či s finálním dokončením obnovy Findlaterova altánu v Karlových Varech (viz. foto) a dalšími. 

Zdroj: IP Karlovarského kraje, foto: wikipedie

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře