Ubytování ve stanovém městečku využily na festivalu už stovky lidí, MFFKV, KVIFF, Zprávy Karlovarsko
MFFKV: Z Karlových Varů odjela první vlna filmových fanoušků, kteří zde strávili první festivalový víkend. Ubytování ve stanovém městečku nebo dvou festivalových hostelech, která patří k levnějším variatnám, využily za první tři dny stovky lidí. Zatímco ve stanovém městečku je méně lidí, než bývalo před lety, zájem o hostely se vrací na úroveň před covidovou pandemií, zjistila ČTK u provozovatelů.

Ve stanovém městečku evidovali do včerejšího odpoledne 618 ubytovaných. Na louce nad sportovním areálem jsou desítky stanů. Podle recepčních stanového městečka jsou mezi hosty Češi i cizinci, například z Ukrajiny, Vietnamu nebo Slovenska. Počet ubytovaných neodradil ani páteční prudký déšť, který v několika vlnách zasáhl zahajovací ceremoniál festivalu. Ve stanovém městečku se letos dá přespat za 175 korun včetně ubytovacího poplatku. Ubytovatel od loňska služby podražil kvůli růstu nákladů, ale i zvýšení ubytovacího poplatku v Karlových Varech na 50 korun.

V hotelu v Základní škole Dukelských hrdinů na Moskevské ulici zaplatí host 200 korun za přespání ve stanu nebo 300 korun za nocleh ve třídě nebo tělocvičně. Dosud tam ubytovali přes 250 hostů, z toho zhruba 30 cizinců. I zde očekávají další vlnu zejména ve středu. Objednávky má hostel už od 120 lidí. Asi šedesátka ale má přijet dnes nebo zítra.

Nejblíže festivalovému hotelu Thermal je hostel v bývalé škole na nábřeží Jana Palacha. Spolu s lázeňským poplatkem 50 korun se zde dá přespat za 350 korun. Podle Tomáše Hůrky, jednoho z provozovatelů hostelu, byla kapacita hostelu 200 lidí naplněna v posledních dnech z více než poloviny. “Na noc u nás bylo pokaždé asi 120 lidí. Je to trochu méně než v minulých letech, ale asi jen o deset procent,” řekl Hůrka ČTK.

Ubytování je možné s trochou štěstí získat i v hotelech nebo penzionech. Za noc v hotelu ale host zaplatí nejčastěji okolo 2000 až 3000 korun. Místa v hotelech jsou však na deset dní filmového svátku často předem vyprodaná.

Zdroj: ČTK, foto: Volnočasový areál Rolava

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře