Spolupráce Sokolova a Sokolovské uhelné na projektech města
Spolupráce Sokolova a Sokolovské uhelné – Zástupci Sokolova a vedení společnosti Sokolovská uhelná se již podruhé sešli k projednání spolupráce na rozvojových projektech, které mají významně přispět k pozitivní přeměně veřejného prostoru ve městě, ale také nabídnout lidem nové možnosti bydlení a parkování.

Jedním z hlavních bodů jednání byla revitalizace náměstí Budovatelů, které je jednou z historických částí města a jeho obnova je v očích vedení radnice důležitá. Revitalizace povede k vytvoření přívětivého a funkčního prostoru, jenž bude sloužit pro odpočinek, setkávání občanů a pořádání veřejných akcí. Dalším projektem je tvorba parkovacích ploch v okolí zrekonstruovaných domů v okolí ulic Hornická, Vítězná a Heyrovského. Tato akce by měla řešit dlouhodobý problém s parkováním a zároveň zlepšit prostředí v této oblasti. Kromě toho byly projednávány možnosti další bytové výstavby ve městě, zejména pro mladé. Nové bytové jednotky mají reagovat na rostoucí poptávku po moderním bydlení a zároveň podpořit demografický rozvoj regionu.

„Díky společným projektům vzniknou v Sokolově nová místa pro trávení volného času a zlepší se i infrastruktura města. Snažíme se tak vytvářet lepší prostředí pro život našich obyvatel a zároveň zvýšit atraktivitu Sokolova pro naše návštěvníky,“ vysvětluje starosta Sokolova Petr Kubis. Spolupráci s městem na rozvoji Sokolova a okolí oceňuje předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné a SUAS GROUP Pavel Tomek: „V souvislosti s územní transformací velmi pozitivně kvitujeme přístup města a jeho podporu aktivitám, které skupina SUAS GROUP připravuje pro nejbližší období. Zejména se jedná o projekty zaměřené na zvýšení potenciálu a atraktivity sportovně rekreačního areálu koupaliště Michal, projekty rezidenčního bydlení včetně koncepce cenově dostupného bydlení, a stranou samozřejmě nezůstávají ani projekty zaměřené na zlepšení infrastruktury.“

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře