V Mariánských Lázních vyhořel rodinný dům. Při zásahu objevili hasiči ohořelé tělo
V Mariánských Lázních vyhořel rodinný dům. Uvnitř domu nalezli hasiči jednu osobu bez známek života 

Požár rodinného domu poblíž vlakového nádraží v Mariánských Lázních nahlásili svědci z okolí na tísňovou linku hasičů v pondělí v půl desáté večer. Podle prvního oznamovatele byly vidět plameny v patře domu. Operační středisko hasičů vyslalo na místo pět jednotek hasičů.

Ze stanice v Mariánských Lázní je to k místu události zhruba pět set metrů, hasiči tak byli na místě velmi rychle, požár byl i přesto již v tuto chvíli rozvinutý ve druhém patře i v patře v podkroví. Na místo tak byly vyslány další jednotky hasičů, o pomoc hasiči požádali také kolegy z Plzeňského kraje. Z důvodu potřeby vyššího počtu zasahujících byl vyhlášený II. stupeň požárního poplachu. 

V domě bylo jen velmi úzké schodiště a zároveň bylo uvnitř velké množství nejrůznějších věcí, hasiči se tak velmi těžko dostávali k místu požáru vnitřkem budovy. Střechu tak bylo možné hasit pouze z výškové techniky. Hasiči měli od obyvatel domu, kteří se stihli sami dostat ven, informaci o tom, že uvnitř je nejspíš ještě jedna osoba. Současně s hasebními pracemi tak v objektu probíhal průzkum ve všech částech a vyhledávání možné osoby. Ta byla nalezena ve vyšších patrech domu a již nebylo možné ji pomoct. Po třech hodinách zásahu byl požár pod kontrolou, pokračovalo především rozebírání střechy a vyhledávání skrytých ohnisek. Po druhé hodině v noci se většina jednotek vrátila na své základny, na místě zůstaly dvě jednotky hasičů pro kontrolu požářiště a pokračování v hašení nalezených skrytých ohnisek.

Protože dům byl po požáru zcela neobyvatelný, zajistil starosta města náhradní ubytování pro celkem pět osob, z toho byly dvě děti. V úterý v dopoledních hodinách pokračovalo v místě události především vyšetřování příčiny požáru.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře