Sokolov navštívila Bulharská delegace
Sokolov navštívila Bulharská delegace – Předseda mikroregionu Sokolov-východ a místostarosta Sokolova, Jan Picka, přivítal ve městě bulharskou delegaci. Zástupci dvou Místních akčních skupin (MAS) z Bulharska navštívili Karlovarský kraj, aby sdíleli své zkušenosti a srovnali podmínky místních podnikatelů.

MAS jsou uskupení, která vznikají kvůli jednotnému prosazování zájmů obcí a místních komunit s cílem dosáhnout změn. Obce spojuje do mikroregionů především společný zájem na rozvoji území. Sokolov je příkladem takového mikroregionu, jako člen MAS mikroregionu Sokolov-východ.

Během svého dvoudenního pobytu navštívila bulharská delegace několik míst v našem kraji, například jezero Medard nebo město Loket. V Sokolově členy výpravy přivítal, na neformálním setkání v pivotéce Permon, místostarosta Sokolova Jan Picka. “Bulharská delegace přišla za účelem výměny zkušeností a srovnání podmínek místních podnikatelů, což je nesmírně důležité pro náš další rozvoj,” uvedl. „Jsme rádi, že můžeme sdílet naše zkušenosti a učit se od našich bulharských kolegů.”

V rámci návštěvy delegace se také diskutovalo o možnostech spolupráce, které by mohly přinést další příležitosti pro obě strany.

Zdroj a foto: Město Sokolov

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře