Sokolov chce zpřístupnit kapucínský klášter veřejnosti
Sokolov chce zpřístupnit kapucínský klášter veřejnosti – Příběhy nadání, odvahy, hudby, ale i osobních selhání, odpuštění, řemeslného umu, víry… To vše se pojí s komplexem sokolovského kláštera.
Sokolov chce zpřístupnit kapucínský klášter veřejnosti

Během staletí jeho existence byly tyto zdi svědkem nepřeberného množství událostí a osudů. Klášter i dnes sám o sobě dokáže „vyprávět“ příběh svého založení, příběh řemeslného umu tehdejších stavitelů, architektů, tesařů, kovářů… A právě tyto příběhy chce nyní město oživit tak, aby neupadly v zapomnění.

Prvním krokem je vytvoření projektové dokumentace, jejímž cílem bude zpřístupnění krovů a sklepů kláštera pro veřejnost. V těchto místech by měly vzniknout prohlídkové okruhy, výstavy, ale i místo pro drobné kulturní akce. Projektové dokumentace pro celkovou revitalizaci se dočká také klášterní zahrada. Současná asfaltová plocha bude nahrazena zelení. Revitalizací projde i rajská zahrada, kde by mělo vzniknout místo např. pro svatby či koncerty. 

V polovině února se uskutečnilo jednání se zástupci Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště Loket s cílem zkonzultovat celkový záměr úprav. Spolupráce s Národním památkovým ústavem bude pokračovat i nadále. Město Sokolov v současné chvíli připravuje žádosti o dotace z Operačního programu Spravedlivé transformace na zpracování projektové dokumentace a na realizaci souvisejících průzkumů.

Poskládat příběh sokolovského kláštera můžete nyní pomoci i Vy. Máte doma nějakou fotografii nebo článek? Znáte nějakou historku či vyprávění? Zašlete nám je na e-mail: klastersokolov@gmail.com (větší soubory lze zaslat např. i přes úschovnu) a staňte se tak autory příběhu sokolovského kláštera i Vy.

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře