Zloděj se zaměřil na zahrádkářské kolonie
Zloděj se zaměřil na zahrádkářské kolonie – Policisté z obvodního oddělení Ostrov sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody třiačtyřicetiletému muži z Karlovarska. Podezřelý muž se měl od konce listopadu letošního roku do úterý 5. prosince letošního roku dopustit několika krádeží v zahrádkářských koloniích v Ostrově na Karlovarsku. 

V prvním případě měl přijít do jedné ze zahrádkářských kolonií, kde si měl vyhlédnout uzamčenou chatu. Do té následně vniknul a celou ji prohledal. Z chaty poté odcizil televizor, notebook, gramofon nebo různé nářadí a z místa odešel. Jen o několik dní později, v neděli 3 prosince překonal oplocení u zahrady, čímž se dostal na další pozemek. Na zahradě následně odcizil volně odložené zahradní nůžky. Pomocí těch překonal oplocení na další pozemek, kde se pokusil vniknout do zimní zahrady u jedné z chat. Na místě se ale spustil alarm, a tak muž utekl, aniž by něco odcizil. 

Poslední krádeže se měl dopustit v úterý 5. prosince krátce po devatenácté hodině. U jedné ze zahrad poškodil uzamčení branky, kterou se dostal na pozemek. Poté odcizil volně odložené kolečko, které odvezl na další zahradu. Na té měl vniknout do sklepních prostor zahradní chaty, které prohledal. Odcizil několik desítek kusů piv či lahví tvrdého alkoholu a z místa odešel. 

Svým jednáním měl na odcizených a poškozených věcech způsobit škodu přibližně 25 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. 

Prevence: 

•    Zabezpečte si rekreační objekt především certifikovanými mechanickými zábrannými prostředky (dokonalý bezpečnostní zámkový systém, zodolněné dveře, mříže, uzamykatelné okenice). 

•    Věnujte pozornost zejména stavebním otvorům (vstupní dveře, okna, verandy).

•    Pro vyšší standard ochrany využijte elektronickou ochranu, případně připojení objektu na pult centralizované ochrany.

•    Objekt mějte správně pojištěný nejen proti krádeži, ale i proti požáru.

•    Nechlubte se před neznámými lidmi majetkem uloženým v objektu.

•    Pro případ vloupání si pořiďte fotodokumentaci cenných věcí. Poznamenejte si výrobní čísla elektrických přístrojů.

•    Cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačním objektu, ale odvezte je do bezpečí.

•    Při pobytu na chatě si všímejte pohybu neznámých osob a aut. I případné svědectví je důležitým vodítkem pro práci policie. Nebuďte neteční – dnes 
navštívil zloděj souseda, zítra se to může stát i Vám!

•    Rekreační objekt nepravidelně navštěvujte i v zimě. Uklizený sníh budí zdání neustálé kontroly. 

•    Při podezření z vykradení zásadně nevstupujte do objektu, neuklízejte po zlodějích a věc oznamte neprodleně policii.

•    Vše důležité po vypátrání odcizených věcí a dopadení pachatele oznamte do policejního protokolu. 

•    Policie neprovádí pouze represi, ale pomocí preventivních návštěv rekreačních oblastí, rozhovorů a navazování neformálních vztahů s chalupáři předchází možné majetkové kriminalitě.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře